Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 15.jūnijs  


No starptautiskā jauno ērģelnieku konkursa cēsnieces atgriežas ar panākumiem

Ar labiem panākumiem no starptautiskā jauno ērģelnieku konkursa Jihvē (Igaunijas ZA daļa) atgriezušās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas ērģeļklases audzēknes Madara Kalniņa (2.vieta) un Zane Alksnīte (3.vieta). Ar meitenēm kopā bija Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas ērģeļklases skolotāja Lelde Krastiņa un skolas direktors Aivars Tomiņš.

 

Kā pastāstīja skolotāja Lelde Krastiņa, konkurss norisinājās Jihves Sv. Miķeļa baznīcā, audzēkņu sagatavotības līmenis bija augsts. Bez cēsniecēm konkursā piedalījās arī audzēkņi no 5 dažādām Igaunijas skolām, kā arī no Maskavas Gņesinu speciālās mūzikas vidusskolas un S. Maikapara mūzikas skolas. Ērģelnieks vairāk kā jebkurš cits mūziķis ir atkarīgs no sava instrumenta, jo nav divu vienādu ērģeļu. Tās atšķiras ne tikai pēc lieluma, bet arī pēc taustiņu novietojuma, dispozīcijas un citām niansēm. Katram skaņdarbam jāveido reģistrācija konkrētajam instrumentam. Arī šajā konkursā īsā mēģinājumā bija jāspēj piemēroties izvēlētajam instrumentam, abām meitenēm ļoti palīdzēja psiholoģiskā noturība, spēja koncentrēties, kā arī līdzšinējā koncertu pieredze.

 

„Konkursantus vērtēja starptautiska profesionālu ērģelnieku žūrija, līdz ar to mūsu audzēkņu sasniegumi ir patiešām atzīstami,” ar gandarījumu atzīst Lelde Krastiņa.

 

Konkursa galveno balvu saņēma Marija Čerepanova no Maskavas Gņesinu speciālās mūzikas vidusskolas, bet kā brīnišķīga balva visiem konkursa dalībniekiem bija iespēja nākamajā dienā koncertēt Tallinas Sv. Jāņa baznīcā.

 

Jāatzīmē, ka A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola ir vienīgā vidējā profesionālās mūzikas izglītības iestāde Vidzemē un 2011.gada pavasarī atzīmēja 85 gadu jubileju ar vairāku koncertu sēriju, kurā piedalījās skolas absolventi, arī Latvijā atpazīstami mūziķi un mākslinieki. Gatavojoties jaunam mācību gadam, skola turpina uzņemt dalībniekus, sīkāka informācija par iestājeksāmeniem atrodama A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas mājas lapā www.akcmv.gov.lv

 

Attēlā: (no kreisās) Madara Kalniņa un Zane Alksnīte pie Mūzikas akadēmijas ērģelēm.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv