Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 15.jūlijs  


Nopietni par uguns bīstamību Cēsu rajonā

Cēsīs

2006.gada11.jūlijā                       preses relīze nr.63

 

Informāciju sagatavojusi Cēsu rajona padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Velvele (tālr.nr.2 9249648)

 

Šodien uz operatīvu informācijas apmaiņas sarunu kopā sanāca Cēsu rajona padomes vadības pārstāvji - izpilddirektora vietnieks Lotars Dravants, atbildīgais par civilo aizsardzību Cēsu rajona padomē Māris Rūniks un Cēsu virsmežniecības vadītāji virsmežzinis Māris Sestulis un ugunsdzēsības stacijas vadītājs Viktors Ivašins.

Informējot par ugunsbīstamības situāciju rajonā, V.Ivašins ziņoja, ka no šā gada 21. aprīļa līdz 8.jūlijam Cēsu rajonā izdegušās mežu platības ir 52, 11 hektāri. Visdramatiskākā situācija bija Raunā, kad nodega 30 hektāri mežu platības. Meža zeme ir zeme kurā atrodas meži, jaunaudzes un izcirtumi.

Neraugoties uz īslaicīgo lietu, saulaina un karsta laika ietekmē Latvijas mežos saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība. Cēsu rajonā tā ir noteikta ar augstāko klasi – 5. Tas nozīmē, ka faktiski jau šodien būtu jāizsludina paaugstinātas ugunsbīstamības statuss, teica Māris Sestulis, būtu jāslēdz mežu ceļi un ceļi, kas iet caur mežiem, kategoriski aizliegts būtu iet mežā ogot vai atpūsties, tiktu pārtraukti jebkādi mežu izstrādes vai apsaimniekošanas darbi. Pārkāpjot šos noteikumus likumā noteiktā kārtībā pārkāpējam iestājās administratīvā atbildība.

Lai izvairītos no paaugstinātas uguns bīstamības statusa izsludināšanas un ar to saistīto neērtību piemērošanu, speciālisti nolēma ar mediju starpniecību, aicināt iedzīvotājus un juridiskas personas maksimāli respektēt ar sausumu izraisīto uguns nedrošību – nemest zemē izdegušus sērkociņus vai izsmēķus, nededzināt zarus, nebraukt mežā ar autotransportu, uzmanīt savas teritorijas, aparot lauku ceļus, ierobežot autotransporta izraisīto dzirksteļu nonākšanu bīstamajā zonā, pieskatīt bērnus un vecus cilvēkus. Gadījumos, kad radusies ugunsnelaime, steidzami to likvidēt, bet, ja pašu spēkiem tas nav iespējams, operatīvi ziņot atbildīgajiem dienestiem 112.

Turpinot pārrunāt situāciju mežos un ar to saistītiem ugunsgrēkiem, glābšanas speciālisti atzīst, ka tieši privātā sektora īpašniekiem nav pietiekoši nopietna attieksme pret mežu ugunsgrēkiem. „Glābēji ugunsgrēku lokalizē vai nodzēš”, stāsta V.Ivašins, „bet tas nenozīmē, ka ugunsgrēks ir likvidēts, tas vēl dūmo un nav garantijas, ka uguns neizceļas no jauna. Šeit gribētu uzsvērt, ka gadījumos, kad glābēji mežu īpašniekus aicina ierasties notikuma vietā, lai to uzraudzītu pēc uguns nodzēšanas, atsaucība, būtu jābūt momentānai. Tas ir garants ugunsgrēka pilnīgai likvidācijai”.

Uzsvērta tika arī pašvaldību līdzdalība. Te liels paldies jāsaka par atsaucību, bet ir bijuši gadījumi, ka šī attieksme un atsaucība bijusi visai pasīva. „Kam tad tā zeme deg, ja ne pašiem”, teica L.Dravants un nekavējoši uzdeva kontaktēties ar pašvaldību vadītājiem par iespējamajām palīdzības formām, ko pašvaldības var palīdzēt savās vai kaimiņu teritorijās.

Māris Rūniks informēja, ka, lai arī  Cēsu rajona padomei ir līgumi ar firmām par ugunsdzēsībai nepieciešamo cilvēkresursu un tehnikas un piegādi uguns katastrofas gadījumos, vēl ir vajadzīgi lieli papildresursi un īpaši ūdens piegādei cisternas. Tāpēc sarunas dalībnieki nolēma apzināt un vienoties ar uzņēmējiem un zemniekiem par atbilstošas tehnikas piegādi ugunsgrēka gadījumos.  Vajadzīgi ir buldozeri, , koku gāzēji un ūdens cisternas, protams, arī cilvēki. Kā teica, Māris Sestulis, ikviena profesionāla palīdzība katastrofu gadījumos ir neaizvietojama un bieži vien izšķiroša. Raunas piemērs ir apliecinājums tam, ka platības varēja izdegt divtik, bet profesionāla meža tehnika to izglāba.

 

 

 

Jana Velvele

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Cēsu rajona padome

Bērzaines iela 5

Cēsis

LV 4101

Kab.talr. 4127914

Mob.talr: +37129249648

fakss: 4122238

www.cesurajons.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv