Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 15.jūlijs  


Cēsīs notiks Eiropas čempionāts ratiņbasketbolā

 

No 23. līdz 27.jūlijam Cēsīs norisināsies Eiropas čempionāts ratiņbasketbolā C divīzijā.

 

Čempionātā piedalīsies septiņu valstu ratiņbasketbola izlases komandas – Latvija, Lietuva, Baltkrievija, Ukraina, Īrija, Grieķija un Horvātija.

Čempionāta atklāšanas ceremonija notiks 23.jūlijā plkst.19.00 Cēsu Sporta hallē. Sportistus un līdzjutējus sveiks Renārs Kaupers un Jānis Jubalts.

Latvijas ratiņbasketbola sporta federācijas prezidente Daiga Dadzīte: „Tas ir liels gods rīkot šādu čempionātu Latvijā, īpaši jau tādēļ, ka Eiropas ratiņbasketbola saimē esam tikai kopš 2005.gada. Divus gadus pēc kārtas esam rīkojuši Starptautisku turnīru Cēsīs un 2007.gadā mūsu rīkotais turnīrs tika atzīts par „labāko noorganizēto starptautisko ratiņbasketbola turnīru Eiropā.” „Rīkojot šādu čempionātu federācija vēlas parādīt sabiedrībai, ka ratiņbasketbols ir ļoti aizraujošs sporta veids, to, ka ratiņbasketbols no „parastā basketbola” atšķiras tikai ar to, ka spēlētāji sēž ratiņkrēslos, pārējie noteikumi ir tādi paši kā basketbolā. Eiropā un pasaulē šis sporta veids ir populārs gan starp cilvēkiem ar invaliditāti, gan cilvēkiem, kuri nav invalīdi, bet ir ieguvuši dažādas sadzīviskas vai sporta traumas un, kuri nevar un nedrīkst skriet pa basketbola laukumu, bet vēlas spēlēt basketbolu – tad to var darīt sēžot speciālos sporta ratos,” skaidro D.Rudzīte.

„Cēsīs ir labvēlīga vide tradīciju veidošanai un uzturēšanai. Tās ir gan pilsētas svētku un atpūtas, gan sporta tradīcijas. Un man ir gandarījums, ka Cēsis ir arī Latvijas ratiņbasketbola dzimšanas vieta, kas uztur šī sporta veida tradīcijas kopš tā aizsākumiem Latvijā. Tieši tāpēc tas ir liels gods Cēsīs uzņemt šādu čempionātu,” atzīst Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

Latvijas ratiņbasketbola sporta federācija ir pateicīga visiem atbalstītājiem - Latvijas Paralimpiskajai komitejai, Latvijas basketbola savienībai, LIZM Sporta pārvaldei, Cēsu, Rīgas, Kuldīgas, Ozolnieku novada, Garkalnes novadu vadībai un A/S Swedbank, kuri ir palīdzējuši augt un attīstīties ratiņbasketbolam Latvijā. Eiropas čempionāta norisi atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas basketbola savienība, Cēsu un Rīgas pilsētu domes un individuāli sponsori.

 

Eiropas čempionāta ratiņbasketbolā spēļu grafiku skatīt šeit.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv