Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 15.oktobris  


Cēsu pašvaldība aicina novērst kūlas dedzināšanu pavasarī

Cēsu novada pašvaldība aicina Cēsu novada iedzīvotājus un uzņēmējus sakopt sev piederošus zemes īpašumus un piemājas teritorijas, lai novērstu kūlas dedzināšanu pavasarī.

 

Viens no ugunsbīstamākajiem periodiem Latvijā ir pavasaris, kad ik dienas tiek reģistrēts desmitiem un pat simtiem kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg zeme, sadeg ēkas un gūst apdegumus vai pat iet bojā cilvēki. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir jau cīņa ar sekām - ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir nosūtījis visiem pašvaldību vadītājiem atgādinājumu jau tagad, rudenī, veikt visu iespējamo, lai pavasarī samazinātos kūlas ugunsgrēku skaits. Dokumentā norādīts, ka pērn pieņemts Ministru kabineta rīkojums Nr.456, ar kuru apstiprināts "Rīcības plāns kūlas dedzināšanas apkarošanai 2008.-2010.gadam". Tajā noteikti pienākumi, kas saistoši pašvaldībām, lai mazinātu kūlas dedzināšanu to teritorijās.

 

„Kūlas un pērnās zāles dedzinātāju skaits ar katru gadu, diemžēl pieaug. Par to, cik lielu postu nodara kūlas dedzināšana, televīzija, radio un avīzes atgādina ik dienas. Tomēr līdz iedzīvotāju apziņai šī ziņa ne vienmēr nonāk. Tāpēc, kā katru gadu, pilsētai nāksies cīnīties ar šo problēmu,” atzīst Cēsu novada pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs.

 

Cēsu Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis atgādina, ka par kūlas dedzināšanu vainīgajam draud administratīvais naudas sods - fiziskām personām līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm, bet juridiskajām personām - līdz tūkstoš latiem. Turklāt vainīgajam jāsedz gan kūlas dedzināšanas rezultātā izraisītā ugunsgrēka dzēšanas izdevumi, gan dabai nodarītie zaudējumi.

 

Jāatgādina arī, ka katrs zemes īpašnieks vai lietotājs ir atbildīgs par savā īpašumā notiekošo, arī tad, ja normatīvo aktu pārkāpumu viņa īpašumā ir izdarījis kāds cits. Tāpēc īpašniekiem pašiem vajadzētu pievērst lielāku uzmanību sava īpašuma uzraudzībai, lai citu personu dēļ nerastos kaitējums jums un jūsu īpašumam.

 

Jau ziņots, ka cēsniekiem ir iespēja nopļauto zāli, savāktās lapas un ābolus, kā arī citus kompostējamos materiālus nogādāt pašvaldības uzturētajā komposta laukumā Cēsīs, Austrumu ielā 5.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv