Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 15.oktobris  


Mājīga bibliotēka! Bibliotēkā kā mājās! - Kas ir tās noslēpums?

MĀJĪGA BIBLIOTĒKA! BIBLIOTĒKĀ KĀ MĀJĀS! - KAS IR TĀS NOSLĒPUMS?

Kas ir mājīgas bibliotēkas noslēpums? Ar šādu jautājumu Latvijas publiskās bibliotēkas un to apmeklētājus uzrunā publisko bibliotēku attīstības projekta  "Trešais tēva dēls" (3td) īstenotāji.
"Trešais tēva dēls" ir nolēmis noskaidrot, kas raksturo šādu mājīgu bibliotēku, lai iegūtās atziņas iekļautu topošajā kalendārā 2011. gadam.

Aicinām uzrakstīt savas pārdomas nelielā stāstiņā. Varbūt tikai rindkopu, dažus, bet spilgtus teikumus, varbūt nedaudz vairāk. Atklājiet savas bibliotēkas mājīguma noslēpumu - pastāstiet, kas veido tās īpašo atmosfēru?

Ja esi bibliotēkas apmeklētājs, kas tevi saista visvairāk? – Ērts dīvāniņš klusā stūrītī? Glezna pie sienas? Gaisma? Daudz gaismas? Plašums? Ceriņu smarža pavasarī? Miķelīšu saldi rūgtenais aromāts rudenī? Dators, kurš vienmēr sagaida tieši tevi? Rotaļu lācis vai tīģerēns uz mīkstā paklāja? Siltums? Bibliotekāres smaids, laipnais un uzmundrinošais „Labdien!”? Draugi un domubiedri? Grāmatās uzkrātie likteņi, zināšanas, piedzīvojumi? Kāds krēsls, kas ir tik sens kā pasaule? Varbūt bibliotēkas jaunie, ērtie un labi pārskatāmie grāmatu plaukti? Bet varbūt tas ir tikai dažiem no jums zināmais bibliotēkas spoks?

Ja esi bibliotekārs, cik svarīgi tev ir veidot bibliotēku kā mājīgu un aicinošu vidi? Kā tev tas izdodas? Kam tu veltī savu enerģiju, laiku, izdomu? Vai tu tiec galā saviem spēkiem jeb tev atrodas kādi palīgi? Un kāpēc tu to visu dari?
Lūdzu uzrakstiet! Pamudiniet paši sevi vai savu kolēģi atklāt jūsu bibliotēkas mājīguma noslēpumu! Pamudiniet, lai to uzraksta kāds no bibliotēkas apmeklētājiem – tas, kurš jau vairākkārt izsaucies: „Cik te, bibliotēkā, ir jauki!”, vai tas, kuram tik labi padodas savas domas izteikt rakstu rindās!


Stāstiņus sūtiet līdz 25.oktobrim uz e-pastā: 3td@3td.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv