Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 15.oktobris  


15. oktobris – Pasaules roku mazgāšanas diena.

Ir viena ļoti vienkārša lieta, kas neprasa ne milzum daudz laika, ne arī naudas, lai izvairītos no dažādām saslimšanām. Tā ir roku mazgāšana. Mazgājot rokas, ir iespējams par 40 % samazināt saslimšanas ar zarnu infekcijām (salmonelozes, šigelozes (dizentērijas) u.c.) un apmēram par 30% ar respiratorām infekciju slimībām (gripas, paragripas, adenovīrusiem, rinovīrusiem u.c.).

Šī diena pasaulē tiek organizēta, lai pievērstu uzmanību, cik svarīgs ir šis process. Roku mazgāšanai ir jābūt mūsu dzīves paradumam un šis paradums ir jāievieš arī mūsu bērnu dzīvē.

Diendienā mums nākas saskarties ar cilvēkiem, dažādiem objektiem, apmeklēt dažādas sabiedriskas vietas. Tā mēs vairojam baktērijas uz savām rokām. Turklāt ar šīm baktērijām varam inficēties. Pilnībā nav iespējams izvairīties no baktēriju nonākšanas uz rokām, bet bieža roku mazgāšana var palīdzēt ierobežot baktēriju, vīrusu un citu mikrobu pārnešanu un nokļūšanu organismā.

Atcerieties! Vienmēr mazgā rokas pirms – ēdiena gatavošanas, ēšanas, zāļu lietošanas, brūču aprūpes, pieskaršanās slimam cilvēkam.

Vienmēr mazgā rokas pēc – ēdiena gatavošanas, tualetes lietošanas, autiņbiksīšu maiņas, mājdzīvnieku apmīļošanas, deguna izšņaukšanas, brūču aprūpes, slimu cilvēku apkopšanas, atkritumu iznešanas, sabiedrisku vietu apmeklēšanas, sabiedriska transporta izmantošanas, ārstniecības iestāžu apmeklēšanas un mājas uzkopšanas.

Svarīgi mazgāt rokas ikreiz, kad tās izskatās netīras. Roku mazgāšanai nepieciešamas vien ziepes un ūdens. Kā mazgāt rokas? Ir 6 vienkārši soļi.

 

  1. Samitrini rokas zem tekoša ūdens.
  2. Saziepē rokas.
  3. Labi saputo.
  4. Berzē vismaz 20 sekundes (izmazgā pirkstu starpas, zem nagiem).
  5. Labi noskalo.
  6. Nosusini ar tīru dvieli vai papīra salveti.

Pārņemot šo vienkāršo paradumu, mēs sev nodrošināsim veselības aizsardzību. Izmantosim šo lielisko iespēju – palikt veseliem. Lai kur Jūs tagad būtu, piecelieties un aizejiet nomazgāt rokas.

 

 

Zane Brente – Brantiņa

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrības veselības speciālisteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv