Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 26.maijs   Vārda dienu svin: Edvards, Eduards, Varis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 15.novembris  


Cēsīs uzstāsies leģendārā grupa „Sīpoli” un Mārtiņš Brauns

15. novembrī plkst. 18.00 Cēsu Kultūras centrā uzstāsies leģendārā grupa „Sīpoli” un Mārtiņš Brauns.

 

Ar unikālu skanējumu un intonācijām, ar sarkastiski romantisku dzīves redzējumu, 33 gadus pēc sākuma, 20 gadus pēc beigām, grupa „Sīpoli” un Mārtiņš Brauns dāvina savu koncertprogrammu mūzikas cienītājiem Latvijas 90. gadadienu sagaidot.

 

Koncertā skanēs fragmenti no cikliem „Sirano de Beržeraks” J. Petera vārdi, „Mauglis” U. Bērziņa vārdi, „Blūzi” L. Hjūza vārdi ( tulkojusi O.Lisovska ), kā arī cikli „Mēness poēma” M. Zālītes vārdi, „Alberts” H. Gulbja vārdi, dziesmu cikls ar O. Vācieša vārdiem un citas dziesmas grupas izpildījumā.

 

Koncertā uzstāsies Mārtiņš Brauns (taustiņi, balss), Niks Matvējevs (basģitāra, balss), Aivars Gudrais un Ivars Baltruns (soloģitāra), Juris Helvigs un Tālis Gžibovskis( sitamie instrumenti), Zane Gudrā, Indra Klimoviča un Ieva Sutugova (balss) un Guntis Veisbergs (skaņu režija).

 

        Par sevi grupas dalībnieki sniedz šādu traktējumu: ”Grupā nav zvaigžņu, nav TV šovu dalībnieku, mūziķi neprot dejot, prot tikai spēlēt un dziedāt, dažreiz kļūstot pat tik kodīgi, ka, gluži tāpat kā viņu vārdā nosauktais dārzenis, spēj izsaukt reakciju asaru dziedzeros”.

 

        Grupa dibināta 1975. gadā Viļņa Šmīdberga vadībā. Aktīva darbības sākas 1976. gadā, kad grupai pievienojas Niks Matvējevs. Mārtiņš Brauns grupai pievienojas 1978. gadā, izdomā grupas nosaukumu un sacer lielāko daļu turpmākā repertuāra. M. Brauna blūzu cikls ar Lengstona Hjūza vārdiem atnes pirmo plašāko atpazīstamību Latvijas mērogā. Mūzikls „Mauglis” pirmoreiz Latvijā pa īstam apliecina rokmūzikas intelektuālo potenciālu. Seko izvērsti lielas formas skaņdarbi „Alberts”, „Sirano de Beržeraks”, „Suns un kaķe”, kas vispirms rakstīti dažādu teātru izrādēm, bet pēc tam pārstrādāti rokgrupas prasībām. Vēsturiskā skatījumā grupas „Sīpoli” ietekme ir būtiska un nenovērtējama, jo grupa bija tā laika progresīvākā grupa, kas lielākā mērā ietekmēja publikas un mūzikas idejiskos kritērijus, lielāko daļu radot sava laika labāko mūziku, kas šodien pieskaitāma latviešu roka klasikai.

 

        Visus tos, kas atkal grib redzēt un dzirdēt vecos, labos „Sīpolus”, kas ik pa brīdim padungo „lipīgās” dziesmiņas „Dzied ar mani tautu meita,” vai „Mammu, es gribu”, aicinām uz „Sīpolu” koncertu Cēsu Kultūras centrā 15. novembrī plkst. 18.00.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Cēsu Kultūras centrā no 3. novembra. Biļešu cena: 3, 4, 5, -

 

Informācija sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra reklāmas speciāliste

Tel. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv