Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 15.novembris  


25.novembrī lekciju cikla „Kas latvietim vēderā” noslēguma lekcija kopā ar Juri Zalānu

25.novembrī, Cēsu Jaunās pils konferenču zālē plkst.13:00 lekciju cikla „Kas latvietim vēderā” noslēguma lekcija „Ko Sprīdītis meklēja un ko atrada pasaulē?“ kopā ar kultūras dabinieku, vēsturnieku Juri Zalānu.

Piemēri no Sibīrijas, Brazīlijas, Vācijas, Amerikas un citām zemēm.

 

„Lai saprastu, kas ir latvieši, mums jālūkojas ne tikai uz tiem, kuri dzīvo  Latvijā, bet arī uz tiem, kas mīt  citās zemēs. Arī viņi ir daļa no tautas, turklāt ļoti liela. Ir vērts palūkoties uz viņiem, lai varētu labāk spriest, kādi tad tie latvieši īsti ir.

 

Izceļošana nav tikai šodienas „karstais” jautājums. Pēdējos pārsimt gados Latviju ir skāruši daudzi lieli izceļošanas viļņi, kas aizrāvuši līdzi desmitiem un simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju. Ļoti dažādu iemeslu dēļ latvieši visdažādākajās debess pusēs meklējuši zemi, izglītību, patvērumu, labklājību, drošību, ticību, mīlestību, brīvību un daudzas citas lietas. Par to arī būs šis stāsts.

 

Man pašam bijusi izdevība apmeklēt sanās latviešu kolonijas gan Sibīrijā, gan Brazīlijā. Tāpat esmu vācis materiālus par latviešu dzīvi bēgļu nometnēs Vācijā pēc 2. Pasaules kara. Labprāt ar visu redzēto un uzzināto dalīšos tikšanās laikā.”

Juris Zalāns- kultūras darbinieks un vēsturnieks ,muzeja „Latvieši pasaulē” līdzstrādnieks, kultūras menedžmenta centra „Lauska” projektu vadītājs.

 

Ieejas maksa uz katru lekciju: 1,00 Ls, pensionāriem un studentiem 0,50 Ls

 

Sīkāka informācija: Inese Roze

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja

Tālrunis 29199870

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv