Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 15.decembris  


Piedzīvotais Nāves zonā

Sestdien, 22. decembrī, pulksten 15.00 Cēsu izstāžu namā notiks Latvijas izcilākā augstkalnu kāpēja Ilgvara Paula grāmatas „Everesta otrā seja” atvēršana.

 

Kā rakstīts grāmatas ievadā – „Manu ceļu uz pasaules augstākajām virsotnēm noteica paša sportiskais azarts un sakritības, kas nav dēvējamas par nejaušām.” Grāmata ir par neatlaidību un mērķtiecību, godīgumu un cilvēcību, par izciliem sasniegumiem un par atbildību.

 

Ilgvara veikums augstkalnu kāpšanā – septiņu no četrpadsmit pasaules augstāko virsotņu, kas slejas virs astoņiem tūkstošiem metru, iekarošana, pasaules septiņu kontinentu augstāko virsotņu sasniegšana – ir un vēl ilgi paliks Latvijā nepārspēts. Taču grāmata ir arī par piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem, pārdomām un atziņām, kas rodas ekstremālos apstākļos. To, kāpēc cilvēki riskē, pārcieš salu, sāpes, pilnīgu spēku izsīkumu, bet tomēr atkal un atkal tiecas sasniegt virsotnes, kas slejas virs astoņiem tūkstošiem metru – Nāves zonā.

 

Ilgvara Paula mērķis bija uzkāpt visos četrpadsmit pasaules astoņtūkstošniekos, taču 2001. gadā pēc uzkāpšanas Nangaparbatā viņš pārtrauca savu kāpēja karjeru. „Biju labā sportiskā formā, gana pieredzējis un augstkalnu kāpēju sabiedrībā novērtēts vīrs. Fiziski varēju gadā uzkāpt vienā vai pat divos astoņtūkstošniekos, taču bija virkne apstākļu, ko nevarēju ignorēt.” Izvēlē starp sportiskām ambīcijām un rūpēm par ģimeni, viņš izvēlējās pēdējo. Taču Ilgvara dzīves filozofijas pamatā joprojām ir – GODBIJĪBA PRET KALNU, un tam apliecinājums ir šī grāmata.

 

Simtiem krāsainu Ilgvara Paula foto pavada mūs sešpadsmit ekspedīcijās dažādos kontinentos.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

t. 26479606Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv