Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 20.janvāris   Vārda dienu svin: Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 15.decembris  


Cēsu parku dīķos mītošie gulbīši pārceļo uz jaunām mājām

Sestdien, 15. decembrī, Cēsu Maija parkā mītošo melno gulbju pāri un Pils parkā mītošo balto gulbju pāri pārveda uz sausāku dzīves vietu – uz savām mājām.

Gan baltais gulbju pāris Maija un Pēteris, gan melnais pāris - Zigfrīds un Odīlija visu vasaru priecēja garāmgājējus. Lai gan abi gulbju pāri ir pārceļojuši uz vienu, kopīgu māju, tiem katram ir sava taciņa un ieeja, jo, kā stāsta Cēsu pilsētas Domes ainavu arhitekts Jānis Sirlaks: „Melnie gulbīši ir karstasinīgāki un dodas uzbrukumā baltajam pārim, tāpēc abiem pāriem satikties nav vēlams un ļauts.”

Praksē novērots, ka melnais pāris, kā jau siltāku zemju iemītnieki, ir runātīgāki un draudzīgāki, bet baltie ziemeļnieki – Maija un Pēteris joprojām no cilvēkiem ietur pieklājīgu distanci.

Jau ziņots, ka pavasarī tika veikta cēsnieku aptauja par baltās gulbītes vārda izvēli un tika izvēlēts vārds Maija. Baltā gulbju dāma uz Cēsīm atceļojusi kā dāvana no Viļāniem, kur gulbīti atradis kāds zemnieks. Maija pievienojās  diviem melnajiem un vienam baltajam gulbītim.

Gulbītei Maijai ir arī savi krustvecāki, kas par gulbītes labsajūtu ļoti rūpējas. Krustmātes pienākumi uzticēti Cēsu Valsts ģimnāzijas direktorei un Cēsu pilsētas domes deputātei Guntai Bērziņai, bet krusttēva lomu godam pilda z/s „Kliģēni” īpašnieks Aleksandrs Raubiško.

Krustmāmiņa stāsta, ka gulbīte pa vasaru esot uzvedusies labi, kā arī vasarā ir regulāri apciemota un barota ar turpat Maija parka teritorijā atrastām zālītēm.

Jāpiebilst, kā ziemu abi gulbju pārīši pārlaidīs z/s „Kliģēni” un Cēsu uzņēmēju atjaunotā gulbju mājā. Jau minēts, ka gulbim Pēterim vārda izvēli noteica tas, ka Pils parka dīķī tas tika ielaists Pētera dienā, bet Maijas ielaišana dīķi sakrita ar 10.maiju, kad vārda dienas svin Maijas. Savukārt melno gulbju vārdi doti par godu baleta „Gulbju ezers” varoņiem.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr. 4121677

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv