Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 16.janvāris  


Cēsu dome šogad plāno sākt kaķu sterilizācijas programmu "Noķer-sterilizē-atlaid"

Latvijas lielākajās pilsētās sadarbībā ar dzīvnieku aizsardzības organizācijām darbojas kaķu sterilizācijas programma "Noķer-sterilizē-atlaid", kuras laikā klaiņojošie kaķi tiek noķerti, sterilizēti un izdzīvot spējīgie tiek atlaisti atpakaļ noķeršanas vietā. Cēsīs to plānots sākt realizēt šogad.

 

Iepriekšējos gados kaķu sterilizācijai dome līdzekļus nav piešķīrusi, taču šogad budžeta projektā ir paredzēti līdzekļi piecu kaķeņu sterilizācijai.

 

"Šogad ar domes iniciatīvu vēlamies šādu programmu sākt. Cēsīs tā ir aktuāla problēma, ir zināmas divas vai trīs daudzdzīvokļu mājas, kuru iedzīvotāji paši vāc naudu, lai klaiņojošajiem kaķiem palīdzētu. Cēsu šī gada budžeta projektā tika iekļauti līdzekļi piecu kaķeņu sterilizācijai. Vai šī iecere tiks realizēta un gūs finansiālu atbalstu, būs zināms pēc 12.februāra, kad domes sēdē plānots apstiprināt Cēsu 2009.gada budžetu," pastāstīja Cēsu domes Komunālās nodaļas komunālinženiere Anita Bukeja.

 

Latvijā kaķu sterilizācija tiek veikta nolūkā pārtraukt to vairošanos, lai mazinātu klaiņojošo kaķu populāciju. Sterilizētie kaķi tiek iezīmēti, nogriežot tiem kreisās auss galiņu, tādējādi saīsinātais auss galiņš kalpo kā atpazīstamības zīme, lai sterilizētos kaķus var atšķirt no klaiņojošajiem kaķiem, kam šī sterilizācija nav veikta.

 

Kā viena no dzīvnieka atpazīšanas zīmēm varētu būt arī kakla siksniņa. Šāda atpazīstamība ļauj izvairīties no dzīvnieka pakļaušanas stresam un ciešanām, kas varētu rasties, atkārtoti noķerot šādu klaiņojošu dzīvnieku, vienlaikus ietaupot finanšu līdzekļus, laiku un cilvēkresursus.

 

 

LETAAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv