Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 13.augusts   Vārda dienu svin: Elvīra, Velga, Rēzija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.janvāris  


Šodien Cēsīs Draudzīgā aicinājuma svētki

Plkst.10.00 Draudzīgā Aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijas kamīnzālē noritēs ģimnāzijas saimes tikšanās ar Latvijas Republikas 9.Saeimas Pilsoniskās savienības frakcijas deputāti, LU profesori, literatūrzinātnieci, valodas kultūras, literatūras un folkloras tradīciju pētnieci Janīnu KURSĪTI.

 

Savukārt plkst.16.00 CATA Kultūras namā, J.Poruka ielā 8, Cēsīs Draudzīgā aicinājuma svētku pasākums, kurā pasniegs Draudzīgā Aicinājuma fonda apbalvojumu - medaļas un Goda diplomu, kā arī notiks PŪCES laureātu nominēšana DA ģimnāzijas saimes vidū.

 

Apbalvojumu pasniegs piecās nominācijās:

  1. Absolvents
  2. Skolotājs
  3. Sabiedriskais darbinieks
  4. Mecenāts
  5. Mediji

 

DACVĢ iekšējo konkursu rezultātu paziņošana un PŪCES laureātu nominēšana:

  • Nominācijā „IZCILĀKAIS” proģimnāzists (-te); ģimnāzists (-te) - skolotāju vērtējumā;
  • Nominācijā „IZCILĀKAIS” skolotājs - skolēnu vērtējumā;
  • Nominācijā „ERUDĪTĀKAIS” proģimnāzists (-te), ģimnāzists (-te);
  • Nominācijā „ERUDĪTĀKAIS” skolotājs;

 

 

Svētku norisi krāsaināku darīs DACVĢ jauktais koris un vokālā grupa (vadītāja Marika Slotina- Brante) un deju kolektīvs „Miķelēni” (vadītājs Māris Brasliņš).

 

Janvāris ir Draudzīgā aicinājuma svētku mēnesis. „Tie ir skolas idejas svētki, kam pamatā ir dāvinātāja prieks, ar kuru ikvienam iespējams veidot atgriezenisko saiti ar skolu – ne tikai ņemt no skolas, bet arī tai dot. Skola rada potenciālu, kurš sevi parādīs pēc daudziem gadiem. Šobrīd skolēni ar savu pilsonisko stāju, apzinīgu mācību darbību var apliecināt, ka vēlas valstij dot savas zināšanas un radošās potences” tā svētkus raksturo Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Dace Eglīte.

 

Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” Draudzīgā Aicinājuma dienā dāvina visām pilsētas  pirmsskolas izglītības iestādēm dāvanu kartes muzeja apmeklējumam.

 

 

DA fonda vēsture

1993. gadā dibināts, sākotnēji īsteno izglītības programmas Vidzemē. Redzamākās personas, kas atbalsta fondu, ir Valsts prezidents Guntis Ulmanis un izglītības ministrs Jānis Vaivads, bet fonda darbības nenogurstošs veicinātājs joprojām ir tā priekšsēdētājs Jānis Endele (tajā laikā Draudzīgā Aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijas direktors).
  1995. gadā Valsts prezidents nodibina reprezentatīvu padomi Draudzīgā aicinājuma idejas popularizēšanai. Tā darbojas gadu. Fonds sāk atbalstīt valsts mēroga izglītības programmas, notiek starptautisko olimpiāžu uzvarētāju godināšana.

1999. gadā fonds iedibina „Draudzīgā aicinājuma medaļu” skolēniem, pedagogiem, izglītības mecenātiem, sabiedriskiem darbiniekiem un žurnālistiem.
  2000. gadā fonds iedibina ceļojošo „Draudzīgā aicinājuma balvu” skolām par sasniegumiem iepriekšējā mācību gadā, pirmajā gadā apbalvojot 18, turpmākajos - 30 Latvijas skolas.
  2002. gada 28. janvārī pirmo reizi Draudzīgā aicinājuma dienas sarīkojums notika Rīgā, Nacionālajā operā. DA fonda apbalvojumus saņēma skolēni, skolotāji, sabiedriskie darbinieki, mecenāti un žurnālisti. Koncertu svētkos sniedza operas un baleta mākslinieki.

 

Citāts no Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma:

„Atminēsimies, ka bibliotēka ir mums katram savā pagastā, un ja ne savā, tad vismaz katram sava tēva pagastā. Patukši ir arī grāmatu skapji pagasta skolā, kurā mēs kādreiz esam gājuši. Kaut arī tālu projām dzīvodami, atminēsim savu pagastu, savu tēvu pagastu, kaut domās atgriezīsimies uz savu veco skolu. Iesim viņiem talkā!
  Sniegsim viņiem daļu no tā gaišuma, kas mums tomēr vieglāk sasniedzams. Dāvināsim viņiem grāmatas, gleznas, mākslas darbus, palīdzēsim katrs savai vecajai skolai tikt pie laba mūzikas instrumenta.”

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv