Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 16.janvāris  


17.janvārī Cēsu Jaunajā pilī Leslijas Oras izrāde „ROKU ROKĀ”

2012.gada 17.janvārī plkst.12:00 Cēsu Jaunajā pilī Leslijas Oras izrāde „ROKU ROKĀ”.

Izrāde, kas veicina izpratni par cilvēkiem ar īpašam vajadzībām Cēsīs viesojas sadarbībā ar ASV vēstniecību.

 

 

Izrāde „Roku rokā” (Hand in Hand) ir unikāla teātra pieredze, ko skatītāji iegūst caur roku pieskārienu un iekšējo redzi. To veidojusi augstu novērtētā amerikāņu dramaturģe un aktrise no Mineapoles Leslija Ora.

 

Leslija Ora radīja šo lugu, lai “cildinātu iespējas, ko sniedz invaliditāte”. Tās auditorijai ir ļauts pastiprināti apzināties savas maņas un sajūtas. Cilvēki izrādes telpā atrodas ar aizsietām acīm, krēsli ir izvietoti spirālveidīgi aplī. Tad auditorija nokļūst nedzirdīgas un neredzīgas meitenes Helēnas Kelleres un viņas vājredzīgās skolotājas Annas Salivanas pasaulē. Cilvēkiem tiek izdalīti dažādi priekšmeti, lai tos sajustu, sataustītu un padotu tālāk. Tikmēr Leslija Ora, kas pati ir vājredzīga kopš dzimšanas, izstāsta aizraujošu stāstu, kura iedvesmas avots ir jau minēto Helēnas Kelleres un Annas Salivanas asprātīgās un dziļās vēstules un lekcijas.

 

Izrāde “Ŗoku rokā” pirmo reizi tika iestudēta 1982. gadā, un tā ir izrādīta visā Amerikā, gan greznos teātros, gan skolās. Izrāde piemērota visiem sākot no 9 gadu vecuma. Pēc katras izrādes autore aicina skatītājus uz diskusiju.

 

"...aizraujoša pieskāriena un skaņu drāma," – tā rakstīja laikraksta “Minneapolis Star Tribune”.

 

Leslija Ora pasniedz seminārus dažādām auditorijām par iekļaujošu sabiedrību un iespējām, kādas ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī nodarbības aktiermeistarībā.

 

Izrāde Cēsīs skatītājiem piedāvāta bez maksas!

Tiks nodrošināts teksta tulkojums latviešu valodā. Izrādes garums ~1h

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv