Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 16.februāris  


17.februārī Cēsu mūzikas vidusskolas talantīgo audzēkņu koncerts ,,F.Šopēnam 200”

17.februārī plkst.18.00 Cēsu 2.pamatskolas zālē koncerts ,,F.Šopēnam 200”. Muzicē Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi T.Kozlovskis, A.Suharževska un viņu skolotāja I.Mazkalne.

 

Koncerts veltīts vienam no izcilākajiem un spilgtākajiem sava laika romantisma pārstāvjiem, poļu komponistam Frederikam Francišekam Šopēnam( 1810. – 1849.). Frederiks Šopēns radījis skaņdarbus tikai klavierēm, lielākā kompozīciju daļa ir solo klavierēm. Daži no skaņdarbiem ir pat kļuvuši par rietumu kultūras ikonām, visiecienītākās komponista mūzikas formas bija etīdes, mazurkas, noktirnes, polonēzes un valši. Šā gada 1.martā arī Polijā plaši tiks atzīmēta komponista jubileja. Šopēna gada ietvaros tiks rīkoti aptuveni 2000 pasākumi, no kuriem 1200 norisināsies Polijā. Savukārt par piemiņas pasākumu kulmināciju uzskatāms jauno pianistu konkurss, kas reizi piecos gados notiek Varšavā un šoreiz sāksies 16. oktobrī.

 

Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi Tomass Kozlovskis un Anete Suharževska ir jaunie, talantīgie pianisti, kuri ar panākumiem piedalījušies vairākos starptautiskos pianistu konkursos Francijā, Itālijā, Grieķijā, Anglijā. Viens no lielākajiem panākumiem ir konkurss Ņūkāslā (Newcastle), kur Tomass ieguva I vietu un konkursa galveno balvu, bet Anete I vietu savā vecuma grupā.

 

Koncertā skanēs divas F.Šopēna Etīdes, Šūpļa dziesma, četras Mazurkas un Balāde sol minorā Tomasa Kozlovska izpildījumā, šo programmu viņš atskaņos F.Šopēna starptautiskajā pianistu konkursā Polijā. Anete Suharževska atskaņos V. A.Mocarta Sonāti Sib mažorā un F.Šopēna Polonēzi. Skolotājas Ilzes Mazkalnes izpildījumā skanēs F.Šopēna Fantāzija op.49 fa minorā un Noktirne op. 27 Reb mažorā.

 

Koncerts apmeklētājiem bez maksas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko aatiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv