Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 16.februāris  


Skolēni mērķtiecīgi izvēlas ēnot Cēsu novada pašvaldībā


 

Biedrības „Junior Achievement – Latvija” rīkotās ikgadējās Ēnu dienas ietvaros, rīt, 17.februārī Cēsu novada domes priekšsēdētāja darbam sekos divas Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces un viens Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēknis.

 

Savu izvēli ēnot novada domes priekšsēdētāju Edgars Oļehnovičs no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas pamato ar vēlmi „iepazīties ar vadoša cilvēka darba ikdienu novada pārvaldīšanā šajos grūtajos laikos”.

Savukārt 12.klases skolniece Kristīne Silicka izvēlējusies ēnot pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti, jo ir izvēlējusies studēt komunikācijas zinātnes un vēlas iepazīties ar nākošās profesijas praktisko pusi.

Cēsu novada pašvaldībā darbinieku ikdienai sekos vairākas ēnas no Cēsu skolām. Savukārt Cēsu sanatorijas internātpamatskolas skolēni Ēnu dienu pavadīs Žagarkalnā, kur sekos līdzi slēpošanas instruktora darbam, iepazīs inventāra nomas darbinieku ikdienu, kā arī uzzinās, kā paiet darba diena Žagarkalna maiņas vecākajam, kurš ir atbildīgs par visu notiekošo uz kalna. 

Ēnu diena ir visā pasaulē atzīta skolēnu karjeras izglītībai veltīta diena. Ēnu dienā skolēni (ēnas) dodas iepazīt dažādas darba vietas, vairākas stundas pavada kopā ar interesējošas profesijas speciālistu un pārbauda savas nākotnes profesijas izvēli. Latvijā Ēnu diena pirmo reizi risinājās 2001.gadā.

 

Cēsu novada pašvaldība atbalsta Ēnu dienas mērķi veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes darbības jomā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv