Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 16.februāris  


Cēsu pils piedāvā iepazīt latviskās tradīcijas kopā ar Pils kalpotājiem

Cēsu pils teatralizēto ekskursiju klāstu papildina jauns programmu cikls – „Latviešu gadskārtas un godi”. Teatralizētā programma ļaus iepazīt latviskās tradīcijas un ieražas, piedaloties senajos rituālos, baudot tradicionālos ēdienus, dziedot, dejojot un līksmojoties kopā ar Cēsu pils kalpotājiem.

 

„Ciklā paredzētas vairākas programmas, kuras piedāvājumā mainīsies atkarībā no gadalaikiem, svinamajām dienām un gadskārtām. Kopā ar Cēsu pils kalpotājiem būs iespēja svinēt arī Lielo dienu, Ūsiņus, Jēkaba dienu un Miķeļus,” stāsta idejas autore, Cēsu pils teatralizēto programmu vadītāja Ieva Kalniņa-Matute. Tradīcijas un ieražas iedzīvinās Seno Rotu Kalves folkloras kopa un deju kolektīvs „Saulgrieži”. Programmas paredzētas cilvēku grupām sākot no 15 personām ar iepriekšēju pieteikšanos. Vienas programmas ilgums 2,5-3 stundas.

 

Tradicionāli zemkopja gads sākas ar ziemas aizdzīšanas un pavasara gaidīšanas svētkiem Meteņiem jeb Vastlāvi, tāpēc pirmā programma jaunajā piedāvājumā ir „Vastlāvis Cēsu pilī”. Programmas ietvaros tuviem un tāliem viesiem būs iespēja ņemt dalību Meteņdienas svinībās, izspēlējot spēka un veiklības spēles, laižoties no kalna, ejot rotaļās un baudot bagātīgo Vastlāvja mielastu.

 

Kontakti sīkākai informācijai un programmu pieteikšana: Ieva Kalniņa-Matute, tālr.+371 26339342, e-pasts: ieva.cesis@inbox.lv .

 

Cēsu pils kompleksa teatralizēto programmu piedāvājumu var apskatīt ŠEIT . Cēsu Pilī darbojas arī Vēsturisko Deju studija, kura atvērta jauniem dalībniekiem un ir gatava bagātināt ar saviem priekšnesumiem dažādus pasākumus.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv