Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 16.aprīlis  


ZAAO: Lielā talka nav lielgabarīta atkritumu vākšanas akcija!


 

Tuvojoties Lielajai talkai, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO) aicina Lielo talku, kuras mērķis ir publisku teritoriju sakopšana, nejaukt ar lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijām, ko organizē atsevišķas pašvaldības saviem iedzīvotājiem.

 

Lielās talkas pamatmērķis ir sakopt kādu noteiktu teritoriju, nevis atbrīvot šķūnīšus, pagalmus un mājas no ilgus gadus uzkrātām drazām. Talkot gribētājiem jāvēršas savā pašvaldībā, kur Lielās talkas koordinators sniegs informāciju, kuras publiskās vietas ir paredzēts sakopt, kur saņemt talkošanai nepieciešamos maisus un kur pēc talkošanas novietot maisus ar savāktiem atkritumiem.

 

Lielās talkas rīkošanas noteikumi paredz talkā savāktos atkritumus savākt speciālajos Lielās talkas maisos. Kopā ar pašvaldības apzīmogotu atkritumu apraksta veidlapu maisi jānogādā uz poligonu Daibe, kur tos pieņems par īpašu tarifu, ko veido tikai valsts noteiktie nodokļi. Tādēļ ZAAO atgādina, ka dažādi lielgabarīta atkritumi, kas nebūs ievietoti talkas maisos, poligonā Daibe netiks pieņemti kā Lielās talkas ietvaros savāktie atkritumi.

 

Lai atbrīvotos no dažādiem lielgabarīta atkritumiem, ZAAO piedāvā pieteikt to savākšanu no ikvienas vietas Ziemeļvidzemes reģionā. Maksa tiek aprēķināta par faktiski savākto atkritumu apjomu. Savukārt atsevišķas reģiona pašvaldības pavasaros organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas, kuru ietvaros attiecīgās pašvaldības teritorijā dzīvojošiem iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja no lielgabarīta atkritumiem atbrīvoties bez maksas. Piemēram, Valmieras pilsētas pašvaldība šogad organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju no 26.aprīļa līdz 10.maijam. Tās laikā ikviens valmierietis ir aicināts lielgabarīta atkritumus nogādāt uz kādu no Valmierā izveidotajiem EKO laukumiem, kur tos varēs nodot bez maksas.

 

ZAAO aicina iedzīvotājus griezties savā pašvaldībā, lai noskaidrotu, vai pašvaldība šogad plāno organizēt šādu akciju, vai izmantot ZAAO piedāvātos atkritumu savākšanas pakalpojumus.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Kaspars Pabērzs

SIA ZAAO attīstības daļas vadītājas vietnieks

Tālr. 642 81250

Mob. tālr. 29121093

E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv