Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 16.aprīlis  


Mākslas dienas Cēsīs 2011

Tradicionālās Mākslas dienas Cēsīs šogad norisināsies no 15.aprīļa līdz 30.maijam piedāvājot daudzveidīgu programmu ar pasākumiem, kuri līdz šim Cēsīs Mākslas dienās nav bijuši.

 

Viens no Mākslas dienu pārsteigumiem ir Cēsu novada mākslas izstāde, kurā atceroties mākslinieku Romanu Sutu 115. dzimšanas dienā, Izstāžu namā atklāta viņa zīmētā dekoratīvi lietišķās mākslas priekšmetu skiču izstāde.

Vēl kāds neparasts akcents Mākslas dienu notikumos ir dokumentālās liecības – pirmā fotogrāfiju izstāde un kinolektorijs par leģendāro fotogrāfu un kinooperatoru Jāni Doredu (1881-1954). Savā laikā ir bijis viens no visvairāk respektētākajiem «Paramount News» reportieriem, kas gandrīz pusgadsimtu filmēja visās pasaules malās, visbiežāk jau tur, kur notika kādi vēsturiski satricinājumi — Pirmā pasaules kara frontes, Februāra revolūcija Krievijā, Itālijas invāzija Abesīnijā, pilsoņu karš Spānijā, sabiedroto armijas operācijas Otrajā pasaules karā. Starptautisku popularitāti Jānis Doreds ieguva, nelegāli uzfilmējot Ļeņina bēres. Tā kā šis ievērojamais cilvēks ir bijis cēsnieks, tad stāsti par Jāni Doredu tiks stāstīti Mākslas dienās un arī Muzeju naktī 14.maijā.

Cēsis izsenis lepojas ar tēlnieku Jansonu dzimtu, kas „Siļķēs” mitinās un turpina iesāktās tradīcijas jau paaudzēs. Tēlnieki Kārlis, Andrejs un Matiass Jansoni pilsētai ir radījuši un dāvinājuši daudzus darbus. Šogad Kārlim Jansonam atzīmējama 115 dzimšanas diena, kas Mākslas dienās ietverta kā Tēlniecības diena, kurā būs tēlnieku tikšanās un atmiņas par Kārli Jansonu, kā arī diskusija par tēlniecības nozīmi pilsētvidē. Pasākums noslēgsies ar tēlnieku Jansonu mākslas taku līdz dzimtas mājām „Siļķēs”.

Neizpaliks arī Cēsu fotogrāfu retrospekcija, brīvdabas foto projekciju demonstrējumi pilsētvidē, Mākslas skolas audzēkņu lieldarbu veidošana. Bet apvienojot mākslu ar ēšanas tradīcijām, gardēžiem tiks piedāvāta Mākslas virtuve ar savdabīgu ēdienkarti – iespēju pasūtīt ēdienus pēc mākslinieku sastādītām receptēm.

 

Visu iepriekš minēto un daudz ko citu, varēs baudīt Mākslas dienās Cēsīs no 15.aprīļa līdz 30.maijam. Mākslas dienas Cēsīs 2011 programma lejuplādei 
 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636; 28342115

E –pasts; daiga.jansevaka@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv