Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 16.aprīlis  


20.aprīlī Cēsīs atklās lielāko un garāko Mākslas galeriju

Mākslas dienas Cēsīs 2012 ietvaros no 20.aprīļa līdz 20.maijam Cēsīs būs apskatāma lielākā un garākā galerija ielas garumā „Lai dzīvo Rīgas iela”. Mākslas galerija „Lai dzīvo Rīgas iela” tiks atklāta 20.aprīlī plkst.13:00 pretim Zvaigzne ABC grāmatnīcai.

 

Šogad Mākslas dienu akcents tiks likts uz mākslas telpas radīšanu vienā no Cēsu ielām- Rīgas ielu. No 20. aprīļa Rīgas ielas skatlogi pārvērtīsies mākslas darbos, bet tukšās ēkas kļūs par savdabīgām Mākslas galerijām. Rīgas ielas sākumā, vēsturiskajos Raunas vārtos izveidotā instalācija-gleznas rāmis, būs kā vārti, caur kuriem izejot, ikviens gājējs simboliski dosies citā- mākslas pasaulē. Skatlogus rotās ne tikai foto kolāžas, bet arī gleznas, tēlniecības un keramikas darbi.

 

20.aprīlī plkst.16:00 Cēsu Izstāžu namā notiks arī Cēsu novada 39.mākslas izstādes atklāšana. Cēsu novada izstādē piedalās 60 profesionālie mākslinieki un arī „brīvā laika mākslinieki” ar darbiem glezniecībā, tēlniecībā, keramikā, stiklā. No atpazīstamiem jau trešajā paaudzē darbus izstādīs Rozenbergu un Jansonu dzimtas mākslinieki. Izstādē ar darbiem piedalīsies Latvijā atpazīstami mākslinieki Ritums Ivanovs, Dzintra Vilks, Reinis Liepa, Jānis Blanks, Laila Balode, Laima Bikše u.c.

 

Mākslas dienas ietvaros 27.aprīlī Izstāžu namā plkst.17:30 interesentiem būs Izstāžu nama vadītājas Natas Livonskas priekšlasījums par māksliniekiem-novadniekiem: Birutu Grīsli, Augustu Jullu, Frici Ešmitu, Andreju Jansonu. Cēsu Mākslas dienas norisināsies līdz 20.maijam. Maijā paredzētas Cēsu Mākslas skolas radošās darbnīcas un Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde.

 

Mākslas dienas rīko Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs sadarbībā ar Cēsu Mākslas skolu, Cēsu bērnu un jauniešu centru „Spārni”, biedrību „Art Cēsis” un Cēsu māksliniekiem.

 

Par Mākslas dienas norisēm un izstādēm skatīt ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv