Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 16.maijs  


Tiesībsargs aicina Cēsu bērnus un vecākus ziņot par vardarbību skolās

Paužot satraukumu par situāciju, kad bērni un jaunieši bieži cieš no vienaudžu nežēlības skolā, Tiesībsargs Romāns Apsītis uzsācis pētījumu ar mērķi konstatēt iespējamās nepilnības bērnu tiesību aizsardzības sistēmā, lai nepieciešamības gadījumā rosinātu izmaiņas arī normatīvajos aktos.

 

„Esmu gandarīts, ka pēdējā laikā sabiedrībā un masu medijos daudz runāts par vienaudžu vardarbību skolā un ka šī problēma ir aktualizēta. Tāpat vēlos paust atzinību visiem, ieskaitot nevalstiskās organizācijas, kas īsteno kampaņas, mudinot bērnus un visu sabiedrību būt iecietīgiem un censties mazināt vardarbību skolās. Taču, ņemot vērā saņemtās sūdzības, kā arī publiski izskanējušo informāciju par psiholoģisko un fizisko vardarbību bērnu un jauniešu vidū, secinu, ka ar izglītojošo darbu un šīs problēmas aktualizēšanu sabiedrībā ir par maz,” uzsver Tiesībsargs Romāns Apsītis.

 

Tiesībsarga kompetencē ir arī darbs pie normatīvo aktu izstrādāšanas un papildināšanas, tāpēc uzsāktā pētījuma mērķis ir konstatēt iespējamās sistēmiskās problēmas, lai varētu sniegt atbalstu gan normatīvo aktu pilnveidošanā, gan arī cilvēkiem, kas ikdienā strādā ar bērniem.

 

Tiesībsargs ir pārliecināts, ka šis ir viens no veidiem, kā preventīvi vērsties pret mobingu, kas var būt gan psiholoģiska, gan fiziska vardarbība, gan iebiedēšana un pazemošana. Pretējā gadījumā speciālistiem nākas cīnīties ar sekām, lai pēc iespējas izskaustu dažāda veida vardarbību skolās.

 

Pētījuma ietvaros Tiesībsargs apkopo informāciju par dažādiem vardarbības gadījumiem skolās. Tāpēc laikā līdz 30. maijam bērni un jaunieši, kā arī vecāki un izglītības iestāžu darbinieki aicināti dalīties pieredzē par vardarbību skolās un tā iemesliem, sūtot informāciju uz e-pasta adresi tiesibsargs@tiesibsargs.lv, kā arī uz adresi Rīgā, Baznīcas ielā 25, LV-1010. Informācija var būt anonīma, taču nepieciešams norādīt skolu un bērna vai jaunieša vecumu, kuru skāris konkrētais gadījums.

 

Tiesībsarga iniciatīvu atbalsta arī sociālais portāls draugiem.lv, kur visi var piedalīties aptaujā par psiholoģisko un fizisko vardarbību skolās. Tāpat pētījuma ietvaros tiks apzināta arī izglītības iestāžu attieksme un gatavība rīcībai, ja skolā konstatēts mobings – izglītības iestādēm izsūtītas īpašas aptaujas lapas. Skolās paredzēts izvietot īpašus plakātus, aicinot skolēnus dalīties pieredzē par vardarbību skolā – skolu direktori lūgti tos izvietot visiem redzamā vietā.

 

Statistika liecina, ka ar mobingu skolā sastapušies gandrīz puse skolēnu. Mobingu visbiežāk īsteno bērnu un jauniešu vienaudži, taču ir arī gadījumi, kad to izraisa skolotājs, ilgstoši paužot savu negatīvo attieksmi. Gadās, ka par mobinga upuri kļūst arī skolotājs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Vikmane

Tiesībsarga biroja

Informācijas un komunikācijas daļas vadītāja

Tālr. +371 67686774;

E-pasts: ieva.vikmane@tiesibsargs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv