Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 16.jūnijs  


Cēsu kauju 90.gadskārtā notiks Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku militārā parāde

Nākamnedēļ, 22.jūnijā, svinot Latvijas armijas 90.gadadienu un godinot Cēsu kaujās kritušos karavīrus, Cēsīs, Vienības laukumā, plkst.13, Latvijas un Igaunijas bruņotie spēki rīkos militāro parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 200 abu valstu karavīri un zemessargi.

Militāro parādi pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis - Valsts prezidents Valdis Zatlers -, aizsardzības ministrs Imants Lieģis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs.

          Militārajā parādē Cēsīs Latvijas bruņotos spēkus pārstāvēs Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona vienība, kuras karavīri ierindas priekšgalā nesīs Latvijas armijas karogu, kā arī Cēsu garnizona vienības - NBS Instruktoru skola un Zemessardzes 22. un 27.kājnieku bataljons.  

          Savukārt Igauniju militārajā parādē pārstāvēs Aizsardzības spēku „Kuperjanova” bataljons un Aizsardzības līgas (Zemessardzes) „Kaitseliit” vienība.

          Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies NBS Štāba orķestris, skatītājus priecējot arī ar savu defilē programmu.

          Jāatgādina, ka militārās parādes ģenerālmēģinājuma laikā, kas sāksies 21.jūnijā plkst.21, kā arī parādes laikā tās norises vietā – Vienības laukumā un tam pieguļošajās ielās - tiks slēgta vai ierobežota satiksmes kustība. NBS atvainojas ceļu satiksmes kustības dalībniekiem par sagādātajām neērtībām un lūdz laikus iepazīties ar plānotajiem satiksmes kustības ierobežojumiem.

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiks dažādi pasākumi - militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences.

Plašāk par armijas gadadienas svinībām lasiet svētku mājas lapā www.la90.lv.

 

Preses un citu masu informācijas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

 

          Aicinām jūs 22.jūnijā piedalīties militārajā parādē, kas notiks Cēsīs, Vienības laukumā, plkst.13.

          Gan nacionālo, gan reģionālo mediju pārstāvjiem pieteikšanās parādes atspoguļošanai obligāti jāveic līdz 18.jūnija plkst.15 pie NBS Preses daļas virsnieka pa tālruni 26435189 vai e-pastu Normunds.Stafeckis@mod.gov.lv, iesniedzot pārstāvētā medija nosaukumu, žurnālista vārdu, uzvārdu un amata nosaukumu.

 

 

         

          Informāciju sagatavojis:

          kapteinis Normunds Stafeckis,

          NBS komandiera personīgā štāba

          Preses daļas virsnieks.

          Tālrunis: 67335135, 26435189

          E-pasts: Normunds.Stafeckis@mod.gov.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv