Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 16.jūnijs  


Godinās Cēsu kaujās kritušos

Svinot Latvijas armijas 90.gadadienu un, lai pieminētu 1919.gada jūnijā notikušās Cēsu kaujas un tajās kritušos varoņus, pirmdien, 22.jūnijā Cēsu rajonā notiks Cēsu kauju 90.gadadienas atceres pasākumi. Šīs kaujas bija svarīgs Latvijas valstiskuma vēstures pagrieziena punkts, kad 1919.gada jūnijā apvienotais latviešu un igauņu karaspēks sakāva vācu landesvēru, kas apdraudēja Baltijas valstu pastāvēšanu.

Godinot kritušos latviešu un igauņu karavīrus, Cēsu garnizona vienību, Zemessardzes 22.kājnieku bataljona, Igaunijas bruņoto spēku Kuperjanova bataljona un Aizsardzības līgas (Zemessardzes) „Kaitseliit” karavīri un zemessargi, Cēsu pilsētas un rajona pašvaldību vadība, jaunsargi, skauti un iedzīvotāji piedalīsies piemiņas pasākumos un noliks ziedus varoņu piemiņas vietās:

-         plkst. 09.15 - Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņas vietā Straupes pagasta Plācī,

-         plkst. 09.30 pie nezināmā karavīra kapa Ieriķos,

-         plkst. 09.40 pie piemiņas akmens Stalbē,

-         plkst. 09.55 pie Cēsu pulka Skolnieku rotas 1919.gada 6.jūnija kauju piemiņas pieminekļa pie Līvu pagastnama,

-         plkst. 10.10 Raiskuma kapos pie pieminekļa kritušajiem Brīvības cīņās,

-         plkst. 10.15 pie igauņu nezināmā karavīra kapa Amatas novada „Veišāros”,

-         plkst. 10.40 pie Cēsu pulka Skolnieku rotas pieminekļa Cēsīs,

-         plkst. 10.40 Lāčplēša ordeņa kavalieru kapos pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem Cēsīs, Lejas kapos,

-         plkst. 14.15 pie pieminekļa igauņu karavīriem Veselavas kapos,

-         plkst. 14.45 pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem Latvijas un Igaunijas karavīriem Priekuļu pagastā pie tilta pāri Raunas upei (pie šosejas Cēsis-Valmiera);

Plkst. 13.00 Cēsīs, Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa Latvijas un Igaunijas bruņotie spēki rīkos militāro parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 200 abu valstu karavīri un zemessargi.

Cēsu kauju 90.gadadienas atceres pasākumi noslēgsies Liepā, kur plkst.15.00 notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa latviešu un igauņu Brīvības cīnītājiem.

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu. Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiks dažādi pasākumi - militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences. Plašāk par armijas gadadienas svinībām lasiet svētku mājas lapā www.la90.lv.      

 

Informāciju sagatavojis

NBS Instruktoru skolas

Mācību un plānošanas daļas virsnieks

virsleitnants Guntis Karlsbergs

Tālrunis: 64101437

e-pasts: Guntis.Karlsbergs@mil.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv