Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 16.jūnijs  


Cēsīs notiks Cēsu kauju 91.gadskārtas piemiņas pasākumi

 

Lai pieminētu 1919.gada jūnijā notikušās Cēsu kaujas un tajās kritušos varoņus, 22.jūnijā Cēsīs un apkārtējos novados notiks Cēsu kauju 91.gadadadienai veltīti pasākumi.

 

Sākot no plkst.09.15, godinot kritušos latviešu un igauņu karavīrus, Cēsu garnizona vienību un Igaunijas bruņoto spēku pārstāvji, Cēsu, Amatas, Priekuļu un Pārgaujas novadu vadība, jaunsargi un skauti piedalīsies piemiņas pasākumos un noliks ziedus varoņu piemiņas vietās: Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņas vietā Straupes pagasta Plācī; pie nezināmā karavīra kapa Ieriķos; pie Cēsu pulka Skolnieku rotas 1919.gada 6.jūnija kauju piemiņas pieminekļa pie Līvu pagastnama; pie igauņu nezināmā karavīra kapa Amatas novada „Veišāros”; pie Cēsu pulka Skolnieku rotas pieminekļa Cēsīs; Raiskuma kapos pie pieminekļa kritušajiem Brīvības cīņās; pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem Cēsīs, Lejas kapos; pie pieminekļa igauņu karavīriem Veselavas kapos; pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem Latvijas un Igaunijas karavīriem Priekuļu novadā pie tilta pāri Raunas upei; pie pieminekļa latviešu un igauņu Brīvības cīnītājiem Liepā un pie Uzvaras pieminekļa Cēsīs, Vienības laukumā.

 

Plkst.11.30 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā notiks projekta „Izcīni Latviju!” projekta ietvaros tapušās izstādes „Cēsnieki Brīvības cīņās” atklāšana un Jaak Pihlak grāmatas „Lāčplēša kara ordeņa un Brīvības krusta kavalieri” prezentācija. Vairāk par pasākumu šeit.

Plkst.12.30 Cēsīs, Vienības laukumā notiks piemiņas brīdis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienību parāde, pēc kuras NBS štāba bataljona vienība un  NBS orķestris demonstrēs defilē programmu.

 

 

Cēsu kaujas bija svarīgs Latvijas vēstures pagrieziena punkts, kad 1919.gada jūnijā apvienotais latviešu un igauņu karaspēks sakāva vācu Landesvēru, kas apdraudēja Baltijas valstu pastāvēšanu. Latvijas vēsturē tās ir nozīmīgas arī ar to, ka aizstāvēt Latvijas tikko iegūto neatkarību kaujās devās Cēsu un Valmieras skolnieki. Kopā ar igauņu karavīriem tika izcīnīta uzvara un Landesvēra karaspēks bija spiests atkāpties līdz pat Jelgavai. Šo uzvaru ievadīja Cēsu Skolnieku rotas varonība 1919.gada 6.jūnijā. Ja kaujas pie Cēsīm tiktu zaudētas un Latvijas armija sakauta, tad vāciešiem būtu brīvs ceļš uz Igaunijas iekarošanu.

 
Attēlā NBS orķestra defilē Cēsīs, Vienības laukumā 2009.gada 22.jūnijā.
Foto no Cēsu novada pašvaldības foto arhīva.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

Ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv