Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 16.jūlijs  


Svinīgi atklāj Cēsu muzeja jauno ekspozīciju

10. jūlijā svinīgi tika atklāta jaunā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā vēstures un vēsturisko interjeru ekspozīcija  "Cēsis- Latvijas vēstures simbols". Ekspozīcija ir interaktīvs, vēsturiski hronoloģisks stāsts par novada vēsturi un atspoguļos Cēsu pilsētas būtisko lomu Latvijas vēsturē.

 

Atklāšanas pasākums noslēdza arī trīs gadus ilgušo projektu "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai", kas tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Latvijas valsts atbalstu noslēdzās jau maijā. Projekta ietvaros ir veikta Cēsu Jaunās pils telpu restaurācija, semināru un izstāžu telpu iekārtošana un muzeja ekspozīcijas izveide. Jūnijā Cēsu Jaunajā pilī tiika veikti vēl pēdējie labiekārtošanas darbi.

 

Atklāšanas pasākumā klātesošos sveica Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders. Viņš pateicās visiem ekspozīcijas veidotājiem un novēlēja izturību un radošumu, lai uzturētu un  aprūpētu cēsnieku bagātības.

 

Atklāšanā piedalījās Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktore Solvita Zvidriņa. Viņa izteica atzinību Cēsu pašvaldībai par aktīvas kultūras dzīves uzturēšanu un neapstāšanos pie sasniegtā. S. Zvidriņa (attēlā) pasniedza pateicības rakstu Cēsu novada domes priekšsēdētājam G. Šķenderam par veiksmīgo sadarbību.

 

Pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” direktors Juris Markovs pateicās visiem, kas piedalījās projekta tapšanā, piezīmējot, ka šīs ekspozīcijas atklāšana nav noslēgums, bet gan starpposms ceļā uz tūristu apmeklētākā pils kompleksa statusu Latvijā.

 

Pateicības vārdus visiem projektā iesaistītajiem speciālistiem un darbiniekiem veltīja  arī muzeja vadītāja Dace Tabūne. „Uzsākot darbu, latiņu bijām uzcēluši ļoti augstu, un laiks rādīs, vai esam sasnieguši iecerēto līmeni,” par ekspozīcijas veidošanu stāstīja muzeja vadītāja, atgādinot, ka iepriekšējā ekspozīcija Cēsu muzejā bija skatāma 25 gadus.

 

Cēsu novada vēsturiskās ekspozīcijas autori ir veikuši grūtu uzdevumu, mēģinot integrēt pils interjeros uzskatāmus novada vēstures stāstus caur muzeja krājuma senajiem priekšmetiem, senajiem attēliem un interaktīvām programmām. Par vērienīgajiem Cēsu Jaunās pils interjera un tā elementu restaurācijas un rekonstrukcijas darbiem šo darbu veicējs, nacionālais būvniecības uzņēmums RE&RE konkursā „Gada būve Latvijā 2011” nominācijā „Restaurācijas objekts” ieguva bronzas balvu.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

ance.saulite@dome.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv