Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 16.jūlijs  


Plaši atzīmē Cēsu un Ahimas sadarbības 20 gadu jubileju

  Pagājušās nedēļas nogalē no 12. Līdz 15.jūlijam Cēsu sadraudzības pilsētā Ahimā ( Vācija) norisinājās vērienīgi svētki, kas bija veltīti mūsu pilsētu sadarbības 20.gadskārtai.

  Svētkus ievadīja Cēsu mākslinieku izstādes atklāšana Ahimas rātsnamā, kurā piedalījās abu pilsētu mākslinieki un pašvaldību pārstāvji. Kā jau svētkos pieklājas tika pasniegtas dāvanas. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders Ahimas mēram Uvem Kelneram pasniedza mākslinieces Lailas Balodes gleznu „ Vecpilsēta”. Un vienā no Ahimas dīķiem tagad peld cēsnieku dāvātie  melno gulbju jaunuļi no Odīlijas un Zigfrīda pagājušās vasaras perējuma. Savukārt U. Kelners pasniedza Cēsu pašvaldībai modernu un veselīgu transporta līdzekli - elektrisko, jeb e-divriteni.

   Trīs dienas Ahimas iedzīvotājus priecēja Cēsu Valsts ģimnāzijas kolektīvi – koris „ Tomēr” (diriģente Anna Kauliņa) un deju kolektīvs „ Kande” ( vadītājs Andis Kozaks), kā arī tautas vērtes kopa „ Dzieti” ( vadītāja Dace Balode). Lai arī Ahimā, gluži kā Cēsu pilsētas svētkos, lija un laiks bija rudenīgi vēss, skatītāji cēsnieku sniegumu uzņēma silti un sveica ar skaļām ovācijām.

  Cēsniekiem bija iespēja arī iepazīties ar dažiem Ahimas pievārtes uzņēmumiem, tostarp automašīnu „ Mercedes” ražotni. U. Kelners un G. Šķenders vienojās par informācijas apmaiņu saules, vēja un zemes siltuma enerģijas izmantošanā, jo Vācijā šajā jomā ir uzkrāta liela pieredze.

Attēlā: Cēsu melnie gulbji dodas uz jauno mājvietu Ahimā.

             Ahimas svētku apmeklētāji bija sajūsmā par deju kolektīva „ Kande” jauniešu aizrautīgo sniegumu.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv