Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 16.augusts  


Gruzijas pašvaldību pārstāvji iepazīsies ar Cēsinieku kluba pieredzi migrācijas jautājumos

 

Otrdien, 17. augustā, Latvijas Pašvaldību savienībā biedrības Cēsinieku klubs valdes priekšsēdētājs Rolands Tjarve tiksies ar Gruzijas pašvaldību delegācijas pārstāvjiem, lai iepazīstinātu viesus ar kluba pieredzi aizceļojušo iedzīvotāju un potenciālo migrantu iesaistīšanā Cēsu novada sabiedriskajās aktivitātēs, veicinot to piederības sajūtu, patriotismu un atgriešanos dzimtajā vietā.

 

Tikšanās laikā, kas notiks Rīgā, Mazajā Pils ielā 1, plkst. 11:20, kluba pārstāvis R.Tjarve pastāstīs par iedzīvotāju informēšanas kampaņu, ko Cēsinieku klubs aizvadītajā gadā īstenoja trimdas latviešu medijos un baznīcu draudzēs, lai uzrunātu un iesaistītu aizceļojošos cēsniekus iesaistīties dzimtās vietas norisēs projekta Atbalsts pilsoniskās sabiedrības attīstībai Cēsu novadā ietvaros.

 

Gruzijas delegācijas pārstāvjiem būs iespēja uzzināt arī par jauniešu projektu Keep our brains at home 2, kas pirmo reizi tika realizēts 2006. gadā un šogad tiek turpināts jaunā kvalitātē, radošā veidā raisot diskusiju par jauniešu aizplūšanu no mazpilsētām un piedāvājot pašu jauniešu idejas un redzējumu pilsētas attīstībai.

 

Delegātus no Gruzijas R.Tjarve iepazīstinās arī ar Cēsinieku kluba atgriešanās balvu Nekur nav tik labi kā Cēsīs!, kas šogad pirmo gadu Cēsu pilsētas svētku laikā tika pasniegta cēsiniecei, kas pēc studijām un darba gaitām Rīgā atgriezusies uz dzīvi Cēsīs. Apbalvojuma – metālā kalta bumeranga, kas simbolizē atgriešanās principu, - pasniegšana plānota kā ikgadēja tradīcija.

 

Gruzijas delegācijas pārstāvji mācību vizītē Latvijā ierodas Eiropas Komisijas un Apvienoto Nāciju organizācijas projekta Migrācija attīstībai (Migration for Development) ietvaros, kuru īsteno Gruzijas Pašvaldību asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību. Vizītes laikā viesi iepazīsies ar Latvijas pašvaldībām un to skarošajām emigrācijas problēmām, cēloņiem, sekām un risinājumiem. Gruzijas pārstāvji uzzinās par Latvijas pašvaldību īstenotajām aktivitātēm, lai veicinātu iedzīvotāju atgriešanos dzimtajā vietā un iepazīsies ar Latvijas pašvaldību attīstības plānošanas jautājumiem, īstenotajiem uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanas pasākumiem vietējiem iedzīvotājiem, tostarp jauniešiem.

 

Biedrība Cēsinieku klubs apvieno esošos un bijušos cēsniekus, kas vēlas uzturēt saikni ar pilsētu un palīdzēt tai attīstīties. Projektu Atbalsts pilsoniskās sabiedrības attīstībai Cēsu novadā finansiāli atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros, kā arī Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību. Tā mērķis ir konsolidēt sabiedriski aktīvos cēsniekus – bijušos un esošos pilsētas iedzīvotājus, - lai kopīgiem spēkiem veicinātu sociālekonomiskos procesus Cēsu novadā. Savukārt biedrības projekta Keep our brains at home 2 mērķis ir raisīt diskusiju par izglītības, nodarbinātības un demogrāfijas jautājumiem, kas saistīti ar jauniešu aizplūšanu no mazpilsētām. Projektu finansē Eiropas Komisija programmas Jaunatne darbībā ietvaros.

 

Sīkāka informācija:

Zane Siksnāne

Biedrība Cēsinieku klubs

Projekta vadītāja

Tālrunis: 29480968

cesinieku.klubs@cesis.lv  

www.cesnieki.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv