Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 24.janvāris   Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 16.septembris  


Paziņota Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā

Vakar, 15.septembrī konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” žūrijas komisijas priekšsēdētājs sers Roberts Skots (Robert Scott) paziņoja, ka par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā izvirzīta Rīga.

 

„Mūsu lēmums ir tikai rekomendācija, kas tiks nosūtīta apstiprināšanai Eiropas Savienībai. Visas kandidātpilsētas – Cēsis, Liepāja un Rīga – iepazīstināja ar savu kultūras potenciālu ļoti spilgti, ko veicināja savstarpējā konkurence. Es patiesi uzsveru, ka visos trīs piedāvājumos bija daudz kā apbrīnas vērta, bet mums bija jāizvēlas tikai viena pilsēta. Tā ir Rīga!” preses konferencē sacīja žūrijas komisijas priekšsēdētājs sers Roberts Skots.

 

„Izvirzītais mērķis un piedalīšanās konkursā Cēsīm bija nopietns izaicinājums, kas mums deva vērtīgu pieredzi, daudz jaunas idejas un ieceres, apvienoja sabiedrības grupas un parādīja, ka esam spējīgi sagatavot konkurētspējīgu programmu. Esam gandarīti, ka mūsu konkurenti bija tik spēcīgas pilsētas kā Rīga un Liepāja, un mēs ar tām pretendējām uz vienu mērķi. Esmu pateicīgs par mūsu darba grupas ieguldīto darbu un sagatavoto programmu,” pēc konkursa rezultātu paziņošanas atzina Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders. „Kopējais darbs vairāk kā gada garumā deva iespēju saprast mūsu iespējas un prioritātes, apzināties Cēsu un Vidzemes potenciālu un pārliecināties, kas esam spējīgi sagatavot Eiropas līmenim atbilstošu kultūras programmu vairāku gadu garumā,” vērtē G.Šķenders. „Pateicos arī sadarbības pilsētām Vidzemē – Valmierai, Limbažiem, Ainažiem, Valkai, Alūksnei, Madonai, Gulbenei un Ogrei - par sadarbību un pārliecību, ka šāda veida projekts ir lieliska iespēja reģionam attīstīties un gūt būtisku ekonomisku izaugsmi.”

 

Sers Roberts Skots atzina, ka žūrijai bija jāpieņem smags lēmums, ko sacentās trīs atšķirīgas pilsētas – viena maza, viena vidēja un viena liela. „Visas pilsētas guva vērtīgu pieredzi un spilgti parādīja savu kultūras potenciālu. Prieks, ka visas pilsētas šim konkursam piegāja ļoti nopietni, par ko liecina arī visu trīs pilsētu mēru dalība gala prezentācijā,” vērtēja sers Roberts Skots.

 

„Neskatoties uz to, ka žūrija izvēlējās tradicionālo ceļu – šim titulam nominēt valsts galvaspilsētu - mēs esam gatavi sadarboties ar Rīgu un piedalīties 2014.gada kultūras programmas realizēšanā. Cēsu pieteikumā ir iekļauti daudz vērtīgi projekti, kas noteikti jārealizē, lai parādītu īsto Latvijas kultūru,” atzīst G.Šķenders.

 

Konkursa atlases žūrija bija starptautiska - tajā piedalījās septiņi ES institūciju noteikti pārstāvji, kā arī seši Latvijas ieteikti un EK apstiprināti pārstāvji.

 

Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu paralēli kļūs divas pilsētas – viena Latvijā un viena Zviedrijā. 8.septembrī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā tika paziņots žūrijas komisijas lēmums par Eiropas kultūras galvaspilsētu virzīt Umea (www.umea2014.se).
Galīgo lēmumu par žūrijas izvirzītajām Eiropas kultūras galvaspilsētām 2014.gadam pieņems Eiropas Savienības Padome 2010.gada pirmajā pusē.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv