Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 17.februāris   Vārda dienu svin: Donats, Konstance
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 16.septembris  


Papildināta - Cēsīs melnajiem gulbjiem izšķiļas gulbēni

Ziņa papildināta ar pēdējo rindkopu.

 

15.septembrī Cēsīs, Maija parkā mītošajam melno gulbju pārim izšķīlās pieci mazuļi.  Šodien gulbēni jau devās pirmajā ūdens peldē.

Melnie gulbji Zigfrīds un Odīlija apzinīgi pilda vecāku pienākumus un nelaiž mazuļiem klāt ne vārnas, ne cilvēkus. Tā, mēģinot izvairīties no ārsta apskates, gulbji meklēja patvērumu ūdenī, un devās savā pirmajā peldē.

Novērtēt gulbēnu veselības stāvokli pēc Rīgas Zooloģiskā dārza speciālistu ieteikuma bija ieradies Siguldas novada veterinārā servisa vetārsts Andris Jānis Lankovskis, kuram ir ilggadēja pieredze eksotisko putnu aprūpē. Vetārsts atzina, ka gulbēni ir veselīgi un dzīvespriecīgi.

 

Pašlaik gulbju kopēji no zemnieku saimniecības „Kliģeni” nodrošina gulbjus ar speciāli sagatavotu veselīgu ēdienu. Tā kā cēsnieki un pilsētas viesi labprāt baro gulbjus, viņu kopēja Linda Eglīte aicina nedot gulbjiem maizi, bet gan salātus, pienenes un citus zaļumus. „Ziemā gulbji labprāt ēda Ķīnas kāpostu un manis gatavotās viras, tāpēc aicinu cēsniekus lutināt gulbjus ar dabā pieejamiem zaļumiem – pīpenēm un salātu lapām,” saka Linda Eglīte.

 

Jau ziņots, ka pagājušā gada vasarā melno gulbju pāris perēja piecas olas, no kurām izšķīlās tikai viens gulbēns, kurš diemžēl neizdzīvoja.

Zigfrīds un Odīlija ir vienīgais publiski apskatāmais melno gulbju pāris Latvijā. Tāpēc tiek pieņemts, ka vakar pasaulē nākušie mazuļi ir pirmie Latvijā izšķīlušies melnie gulbji.

Melno gulbju ģimene Maija parka dīķī uzturēsies līdz oktobrim, un iestājoties aukstākam laikam, dosies uz ziemas māju, kura tika uzcelta pa Cēsu uzņēmēju ziedotajiem līdzekļiem. Gulbju māju uztur un baltos un melnos Cēsu gulbjus apkopj zemnieku saimniecības „Kliģeni” darbinieki.

 

Tā kā viens no gulbju mazuļiem bija vājāks par citiem, ceturtdien, 17.septembrī, tas tika nogādāts inkubatorā, kur augs kopā ar tikko dzimušiem zosulēniem. Tā kā nav paredzama pieaugušo gulbju uzvedība un attieksme pret nošķirto mazuli, tas pie saviem vecākiem neatgriezīsies, bet gan augs privātā putnu audzētavā. Nezināmu iemeslu dēļ 22. un 24.septembrī ligzdā atrasti miruši divi gulbju mazuļi.

 

 

Foto skatīt šeit

Autore Ieva Karlsberga

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv