Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 16.oktobris  


Uzlabos invalīdu pieejamību sociālajai rehabilitācijai Latvijas reģionos

Informācija medijiem

12.10.2006.

  

Tuvāko divu gadu laikā paredzēts izveidot astoņus „Sociālās integrācijas centra” (SIC) atbalsta punktus, lai nodrošinātu iespējas invalīdiem no visiem Latvijas reģioniem saņemt informāciju un konsultācijas par sniegtajiem sociālās integrācijas pakalpojumiem iespējami tuvu dzīvesvietai. Pirmais no atbalsta punktiem uzsāks darbu oktobra beigās Cēsīs.

 

„Šādu atbalsta punktu izveide ir viens no veidiem, kā valsts sniegtos pakalpojumus padarīt pieejamākus cilvēkiem reģionos, sniedzot gan individuālas konsultācijas, gan realizējot iespēju tālākizglītoties un atgriezties sabiedrībā – būt patstāvīgam un pilnvērtīgam sabiedrības loceklim,” uzsver Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta direktore Sandra Baltiņa.

 

Apzinot tuvāko pagastu sociālos darbiniekus un potenciālos darba devējus, kas varētu piedāvāt invalīdiem gan pielāgotas prakses, gan darba vietas, atbalsta punkta speciālisti individuāli palīdzēs katram cilvēkam izvērtēt nepieciešamos un piemērotākos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus attiecīgajā reģionā vai Rīgā.

 

Šādus punktus plānots atvērt visos Latvijas reģionos – Vidzemē vēl arī Barkavā, Latgalē – Rēzeknē un Daugavpilī, Zemgalē – Viesītē un Jelgavā, un Kurzemē – Kuldīgā un Cīravā.

 

SIC ir Labklājības ministrijas (LM) padotības institūcija, kas cilvēkiem ar invaliditāti piedāvā profesionālās un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, sniedzot apmācību vidējās un augstākās profesionālās izglītības programmās, kā arī piedāvā dienas centra pakalpojumus cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Lelde Rāfelde, Komunikācijas departamenta direktore, 7021666, 26136160, lelde.rafelde@lm.gov.lv 

Ilze Boluža, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021665, 26186178, ilze.boluza@lm.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv