Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 16.novembris  


Valsts svētku svinēšanā un vēstures notikumu atcerē iesaistās visi Cēsu pilsētu skolu skolēni

Mazākie cēsnieki Cēsu pirmsskolas izglītības iestādēs Valsts svētkus sagaida dziedot, zīmējot, mācoties tautas dziesmas un aizdedzot svecītes. Arī ikgadēja piedalīšanās Lāpu gājienā Cēsu pilsētā ir neatņemama un pamazām arvien izplatītāka svētku sastāvdaļa.

 

Cēsu pilsētas pamatskolās vairāk tiek rīkoti dažādi koncerti, konkursi un skolēni paši labprāt aktīvi iesaistās Tēvzemes vēstures atceres pasākumos.

 

Tā piemēram, Cēsu Pastariņa pamatskolas skolēni cītīgi apgūst mācību vielu par Latvijas valstij svarīgiem notikumiem gan klases audzinātāja stundās, gan vēstures, gan arī vizuālās mākslas un citās stundās, top kopīgi darbi un zīmējumi. Vairākas klases ik gadu apmeklē Cēsu Muzeju, kur ar Valsts vēstures liecībām viņus iepazīstina muzeja eksperti. Lāčplēša dienā skolas pagalmā notika svecīšu nolikšana un svinīgs piemiņas brīdis. Par godu Latvijas Republikas 89. gada dienai, piektdien, 16. novembrī, skolā paredzēts svinīgs piemiņas brīdis, kur skolēni gan dziedās, gan dejos, gan teiks un uzklausīs labus vārdus. Skolas pedagogi atzīst, ka patriotiskas jūtas nevar uzspiest, iesaistot skolēnus dažādās ar Latvijas vēstures notikumiem saistītās aktivitātēs, šīs patriotisma jūtas rodas pašas.

 

Arī Cēsu 2. pamatskolā par Tēvzemi aicina domāt dažāda vecuma skolēnus – sākumskolas audzēkņi gatavo savus radošos žurnālus, kuros iekļauj domrakstus, dzeju, zīmējumus un citu informāciju par savu dzimteni. Arī vecāko klašu skolēni izpaužas vispusīgi – kopīgi veido un zīmē dažādus darbus par Tēvzemi, liels un kopīgs skolēnu zīmējums šobrīd ir izstādīts skolas foajē. 16. novembrī, par godu 18. novembra svētkiem, skolā paredzēts liela mēroga pasākums „Es domāju, dziedu, dejoju, sapņoju par Latviju”, kura organizēšanā iesaistījies viss skolas kolektīvs. Ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību skolēnu zīmējumi tiks izrādīti elektroniski. Savukārt pasākuma noslēgumā, vienojoties kopīgai Latvijas Republikas himnai, skolēni rādīs pašu veidotu videoklipu par Cēsīm un Latviju no sava skatījuma. Šajā dienā notiks divi koncerti – skolēniem veltītais pasākums norisināsies no rīta plkst. 10:00, bet vakarpusē arī skolēnu vecākiem veltīts pasākums – plkst. 17:30. Tāpat tiek ievērota tradīcija aizdegt svecītes skolas pagalmā par godu gan 11., gan 18. novembra notikumiem.

 

 

Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (DACVĢ) skolēniem un skolotājiem vienojoša tradīcija ir ikgadēja piedalīšanās Lāpu gājienā Cēsu pilsētā 11. novembrī. 16.novembrī, DAVCĢ paredzēts svinīgs pasākums par godu Valsts svētkiem, kā arī jaunā skolas karoga iesvētīšana. Pasākumu un svinīgo koncertu ar klātbūtni pagodinās arī Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un bijušais LR prezidents Guntis Ulmanis.

Šodien, 15. novembrī proģimnāzijas (7.-9.klašu) skolēnu vidū notiek konkurss, un erudītākās komandas tiks apbalvotas rīt, 16.novembrī, svinīgā pasākuma laikā.

 

Arī Cēsu 2. vidusskolas skolēni aktīvi iesaistās vēstures notikumu atcerē – 16.novembrī paredzēti vairāki pasākumi gan jaunāko, gan vecāko klašu skolēniem. Pasākumos paredzēta dziedāšana, deju iestudējumi un dzejas lasīšana, kā arī labāko skolēnu godināšana par piedalīšanos dažāda mēroga olimpiādēs. Kā stāsta skolas pārstāvji, vecāko klašu skolēni ar lielu interesi interesējās par iespēju apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolu, kur iepazinās ar karavīra profesiju, klātienē aplūkoja ieročus un apmeklēja skolas muzeju, kā arī lielākā daļa skolēnu 11. novembrī devās Lāpu gājienā pa Cēsu pilsētu. Jau 29. novembrī skolēni piedalīsies Jaunatnes centra rīkotajā pasākumā „Tu esi Latvija”, tādā veidā ieskandinot Latvijas Republikas 90. gadadienu.

 

Līdzīgas aktivitātes un tradīciju kopšanu veicina Cēsu vakara vidusskola, kuras skolēni tiek informēti par svinīgajiem pasākumiem pilsētā Valsts svētku laikā. Kā arī katru gadu tiek apmeklēta Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola, šogad īpaša uzmanība tika pievērsta jaunās kinofilmas „Rīgas Sargi” apmeklēšanai.

 

CĒSIS – PILSĒTA, KAS SVIN 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

Tālr. 4121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv