Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 23.septembris   Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 16.novembris  


Cēsu pilsētas stadions savu atrašanās vietu pagaidām nemainīs

12. novembra pēcpusdienā Cēsu pilsētas domē tikās Cēsu pilsētas Sporta padome un Cēsu domes administrāciju, lai kopīgi spriestu par turpmāko pilsētas stadiona izmantošanu un tā attīstības iespējām.

 

Iemesls šādai diskusijai bija Cēsu pilsētas Sporta padomes vēstule domei ar lūgumu izskatīt pilsētas centrā esošā stadiona nākotni, izmantošanas iespējām un finansējuma piešķiršanu tā attīstībai.

 

Pilsētas domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja v.i., Inta Ādamsone iepazīstināja klātesošos ar pašreizējo situāciju stadionu izmantošanu Vidzemes pilsētā, kā arī norādīja uz situācijas aspektiem Cēsīs un kopīgi pārrunāja esošās situācijas attīstību.

 

Viens no diskusijas virzieniem bija stadiona atrašanās vieta – vai stadionam ir jāatrodas pilsētas centrā, vai tam nepieciešams mainīt atrašanās vietu – uz gravu starp Pils parku un Viestura ielu, vai novietot to ārpus pilsētas – Cīrulīšu tuvumā vai citur. Stadiona atrašanās ārpus pilsētas centra varētu palielināt tā noslogojumu, tas veicinātu arī dažādu treniņnometņu rīkošanu. Kaimiņpilsētu pieredze rāda, ka šāda stadiona izmatošana prasa arī naktsmītņu nodrošinājumu pie stadiona, tāpēc Cēsu pilsētas centrā šo nosacījumu realizēt būtu sarežģīti.  Diskusijas dalībnieki vienojās, ka stadiona pašreizējā atrašanās vieta mainīta netiks.

 

Pašlaik norit spraigs darbs pie Attīstības koncepcijas sporta attīstībai Cēsu pilsētā izveides. Šobrīd ir izstrādāts Cēsu Valsts ģimnāzijas sporta stadiona izbūves projekts ar plānoto izmaksu summu 724 703 LVL, bet sporta laukuma izveide pie Cēsu pilsētas Pastariņa skolas izmaksāja aptuveni 300000 LVL, Cēsu 2.pamatskolas sporta un rotaļu laukumu izbūve izmaksāja 179 827 LVL.

 

Ir izpētīta situācija sporta stadionu ekspluatācijā citās Latvijas pilsētās un var secināt, ka pilsētas stadionu uzturēšana prasa ļoti lielus finansiālos ieguldījumus. Cēsu domes speciālisti uzsver, ka pašvaldības prioritāte ir attīstīt sporta laukumu izveidi pie izglītības iestādēm pilsētā un tuvākajā laikā finanšu līdzekļi pilsētas stadiona attīstībai nav paredzēti. Nākamā (2008) gada prioritātes būvniecībā ir „Rožu laukuma” izbūve un sporta stadiona izbūve pie Cēsu Valsts ģimnāzijas.

 

Iepriekšējā saruna par pilsētas sporta stadiona attīstību notika pērn, ņemot vērā pilsētbūvniecības attīstību un prioritāšu novērtēšanu, viedokļi par stadiona nākotni ir mainījušies.  

 

Domes speciālisti kā iespēju sporta attīstībai ieteica Priekuļu sporta stadiona izmantošanu sporta aktivitāšu un olimpiāžu rīkošanai. Sporta padomes pārstāvji izteica dažāds priekšlikumus kā vārētu iezīmēties sporta nākotne Cēsu pilsētā, piemēram, Latvijas olimpiāde 2016. gadā varētu norisināties Cēsīs. Tomēr arī paši Sporta padomes pārstāvji atzīst, ka pilsētas prioritāte ir nodrošināt pilnvērtību mācību procesu – pie visām pilsētas izglītības iestādēm izveidojot sporta laukumus.

 

Sporta Padomes pārstāvji novērtēja un izteica arī pateicību Cēsu pilsētas domei par labo sadarbību sporta industrijas attīstībā un uzsvēra, ka Cēsu pilsēta ir attīstījusi sporta industriju.

 

CĒSIS – PISLĒTA, KAS SPORTO

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.4121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv