Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2019.gada 8.decembris   Vārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 16.novembris  


Cēsīs viesojās Ķīnas vēstnieks Latvijā

 Ceturtdien 15.novembrī Cēsīs ieradās  Ķīnas Tautas republikas vēstnieks  Latvijā Hu Ješuņs. Vēstnieks tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gitnu Šķenderu.

  Tikšanās laikā Hu Ješuņš pastāstīja, ka Ķīnas žurnālistu pavasarī sagatavotais videomateriāls par Latviju un Cēsīm, viņa valstī ir izraisījis lielu interesi. Lai arī attālums starp valstīm ir liels, Latvija kļūst par iecienītu galamērķi  ķīniešu tūristiem.  Vēstnieks arī atzinīgi novērtēja abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstību. G. Šķenders iepazīstināja viesi ar lielākajiem  Cēsu novada uzņēmumiem un projektiem, kas īstenoti  pēdējos gados. Domes priekšsēdētājs  pastāstīja par labvēlīgo vidi un senajām tradīcijām veselības aprūpē Cēsīs, tāpēc mūsdienīga atpūtas un rehabilitācijas centra izveide ir perspektīvs investīciju projekts mūsu novadā.  

  Tikšanās laikā tika pārrunāta arī medijos izskanējusī informācija par to, ka ķīnieši Cēsīs pērk nekustamos īpašumus. G. Šķenders atzina, ka skaļie virsraksti medijos radīja nelielu ažiotāžu, taču iemesla uztraukumam nav. Ķīnas iedzīvotāji ir nopirkuši Cēsīs dažus dzīvokļus un viena ģimene  arī šeit dzīvo. Savukārt vēstnieks uzsvēra, ka  viņa tautieši respektē vietējās tradīcijas un likumus. „ Mūsu valstis šķir liels attālums, mums ir dažāda valoda, vēsturiskā pieredze, kultūra. Taču iepazīstot viens otru mēs varam labi saprasties un kļūt tuvāki. Veicināt sapratni ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem manā darbā, ” teica Hu Ješuņs.  Viņš arī atzina, ka viņa tautiešiem, kas nolēmuši dzīvot Latvijā noteikti jāapgūst latviešu valoda.  

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders ( no kreisās) un Ķīnas Tautas republikas vēstnieks Latvijā Hu Ješuņs tikšanās laikā Cēsu novada pāšvaldībā.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv