Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 29.maijs   Vārda dienu svin: Maksis, Raivis, Raivo
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 16.decembris  


Pirmais alus muzejs Latvijā svētkos cienā ar Ziemassvētku garšas alu

Gada sirsnīgākajā laikā – Ziemassvētkos – AS „Cēsu alus” Latvijā pirmajā alus ekspozīcijā piedāvā muzeja apmeklētājiem nobaudīt īpašo Ziemassvētku garšas alu.

 

          No šodienas alus ekspozīcijas „Cēsu alus vēsture un ieguldījums Cēsu pilsētas vēsturē un attīstībā” ietvaros jebkurš Cēsu Jaunās pils apmeklētājs ir aicināts sajust svētku garšas nianses, degustējot Cēsu Christmas Porter.

 

            Attīstot alus lietošanas kultūru un sekojot pasaules tendencēm alus receptūrās, Cēsu alus radījis īpašu portera šķirni. Cēsu Christmas Porter, pateicoties pievienotajam bagātīgajam krustnagliņu, kanēļa un brūnā cukura aromātam, apvieno sevī iecienītāko Ziemassvētku garšvielu buķeti.

          Tirgus pieprasījuma tendences pierāda faktu, ka rudens – ziemas sezonā cilvēki vairāk iecienījuši tumšās alus šķirnes. Tādēļ Cēsu Porteris tieši pirms ziemas saulgriežiem nav unikāls jaunums, bet gan patērētāju jau iemīļota tradīcija kopš 2005. gada.

         

          Kā jau vēstīts, šī gada augustā pēc rekonstrukcijas tika atklāta Cēsu Jaunā pils un tās telpās iekārtotā pirmā alus ekspozīcija Latvijā. Izstāde „Cēsu alus vēsture un ieguldījums Cēsu pilsētas attīstībā” vēsta par uzņēmuma vairāk kā 400 gadus ilgo vēsturi, attīstību un sasniegumiem, kā arī veicina apmeklētāju interesi par Cēsu pilsmuižas kompleksu, kurā no 19. līdz 21. gs. atradās Cēsu alus darītavas vēsturiskā apbūve ar kultūrmantojuma vērtību.

 

          Trijos mēnešos, kopš alus ekspozīcijas atklāšanas, to apmeklējis ievērojami liels interesentu skaits. Kopējais apmeklētāju skaits ir 17 tūkstoši, no kuriem 10 tūkstoši ir bijuši Latvijas iedzīvotāji un 7 tūkstoši ārvalstu viesi, kas galvenokārt pārstāvēja Baltijas kaimiņvalstis: Lietuvu un Igauniju, kā arī Eiropas lielvalstis – Lielbritāniju un Vāciju.  

 

 

Degustāciju alus ekspozīcijā varēs baudīt no 16. decembra līdz 2009. gada 5. janvārim.

 


Informācijai:

Cēsu Jaunās pils darba laiks:

Otrdiena - ceturtdiena, svētdiena 10.00 – 19.00

Piektdiena, sestdiena 10.00 - 20.00

Pirmdiena – slēgts

 

Darba laiks svētkos:

Pils atvērta no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10:00 līdz 17:00.

24., 25., 31. decembrī – slēgts.

 

Ieejas maksa:

Pieaugušajiem – Ls 2

Studentiem, pensionāriem – Ls 1 


 

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS „Cēsu alus” Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr. 67511390; 29133073Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv