Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 17.janvāris  


Gatavo projektus Cēsu pilsētvides uzlabošanai

Cēsu pilsētas dome drīzumā iesniegs jau otro projektu pieteikumu Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātē „Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” un šobrīd gaida apstiprinājumu finansējuma saņemšanai pirmajam iesniegtajam projektam „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai”.

2008.gada oktobrī Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” sadarbībā ar Cēsu pilsētas domi ERAF atbalstītajā projektu programmā iesniedza Cēsu Jaunās pils kompleksa rekonstrukcijas projektu par kopējo summu 2 836 480,00 LVL. Projekts paredz turpināt Cēsu Jaunās pils rekonstrukciju, rekonstruējot pils trešo un ceturto stāvu, kā arī paredz otrā stāva telpu interjera apdares restaurāciju, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas izveidi, izstāžu un konferenču zāles izveidi un kultūras tūrisma objekta pieejamības nodrošināšanu personām ar funkcionāliem traucējumiem. Ja projekts gūs atbalstu, tā īstenošanu paredzēts uzsākt jau šogad un īstenot trīs gadu laikā.

Otro projektu „Cēsu pilsētas maģistrālo ielu rekonstrukcija” dome plāno iesniegt līdz 2009.gada 16.februārim. Projekts paredz laika posmā no 2009. līdz 2011.gadam rekonstruēt astoņas Cēsu maģistrālās ielas. Ielu rekonstrukciju plānots īstenot vairākās kārtās, paredzot, ka 2009.gadā uzsāks jau četru ielu rekonstrukcijas darbus - Gaujas ielu posmā no Palasta ielas līdz Lauku ielai, Vaives ielu posmā no Ata Kronvalda ielas līdz Veidenbauma ielai, Līgatnes ielu posmā no Jurģu ielas līdz Gaujas ielai un Cīrulīšu ielu posmā no Gaujas ielas līdz Pētera ielai. Savukārt nākamajā, 2010.gadā plāno uzsākt rekonstrukciju Gaujas ielā posmā no Cīrulīšu ielas līdz Pētera ielai, Jāņa Poruka ielā posmā no Lapsu ielas līdz pilsētas robežai, Valmieras ielā posmā no pilsētas robežas līdz Dzelzceļa ielai un Rūpniecības ielā posmā no Valmieras ielas līdz Tirgoņu ielai. Ielu rekonstrukcijas laikā paredzēta ielas seguma nomaiņa, lietus ūdens kanalizācijas ierīkošana, apgaismojuma uzstādīšana, gājēju ietves ierīkošana. Kopējās ielu rekonstrukcijas veidu aptuveni ir 3,6 miljonus lati.

Cēsu pilsētas dome šogad plāno atsaukties arī uz trešo projektu pieteikumu iesniegšanas uzaicinājumu un līdz 2009.gada 31.oktobrim iesniegt projekta pieteikumu Cēsu kultūras centra renovācijai, apgūstot pārējo no Cēsīm piešķirtā ERAF finansējuma.

Jāpiemin, ka projekti tiek iesniegti ERAF 2007.-2013.gada perioda darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.6.1.1 aktivitātē „Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai”. Tās ietvaros 16 Latvijas pašvaldībām - Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Liepājai, Rēzeknei, Valmierai, Ventspilij, Aizkrauklei, Cēsīm, Gulbenei, Kuldīgai, Līvāniem, Madonai, Saldum, Smiltenei un Talsiem - kopā tiek piešķirti vairāk nekā 209 miljoni lati, t.sk. Cēsīm 10,163 milj.lati.

Aktivitātes mērķis ir nodrošināt noteiktu nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru (pilsētu) izaugsmi, sniedzot atbalstu projektu īstenošanai pilsētvides un pilsētreģionu konkurētspējas, sasniedzamības vai pieejamības un pievilcības faktoru attīstībai saskaņā ar integrētām pašvaldību attīstības programmām. Kopumā Latvijā šo aktivitāti īsteno ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā uzaicinājumu piecās kārtās. 

Kopējais 16 pilsētām pieejamais finansējums ir 209 216 720 lati, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 177 834 211 latu un nacionālais publiskais finansējums (pašvaldību) 31 382 509 lati. ERAF finansējuma sadali paredzēja atbilstoši katars pilsētas iedzīvotāju skaitam. Nosacījumi paredz, ka 85% no nepieciešamā finansējuma finansē ERAF, savukārt 15% nepieciešams segt no pašvaldības līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv