Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2013.gada 17.janvāris  


GMI vienai personai - 35 lati mēnesī

Ar šī gada sākumu ir stājušies spēkā jaunie Ministru kabineta noteikumi Nr. 913, nosakot  garantēto minimālo ienākumu līmeni vienai personai -  35 lati mēnesī.

Līdz 2012.gada 31.decembrim garantētais minimālais ienākuma līmenis pilngadīgai  personai bija 40 lati mēnesī,  bērnam 45 lati mēnesī. Ar šo gadu šīs līmenis ir samazināts līdz 35 latiem mēnesī vienam cilvēkam, papildus nosakot, ka katra pašvaldība tiesīga noteikt citu garantēto minimālo ienākumu līmeni dažādām iedzīvotāju grupām līdz 90 latiem mēnesī.

 

„Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” pamatojoties uz jau iepriekš izdotajiem pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.25, kuros noteikts, ka vientuļiem, vienatnē dzīvojošām personām ar 1.grupas invaliditāti un vientuļiem, vienatnē dzīvojošiem pensionāriem GMI apmērs 75 lati mēnesī, nolemts atstāt negrozītu, tas nozīmē, ka šai iedzīvotāju grupai arī turpmāk GMI apmērs būs 75 lati mēnesī, ” informē Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” direktore Iveta Sietiņsone.

 

Arī turpmāk GMI pabalsta lielumu aprēķinās kā starpību starp Ministru kabineta vai pašvaldības noteikto GMI līmeni katram ģimenes loceklim un trūcīgas ģimenes vai personas kopējiem ienākumiem.

Informējam, ka ar šo gadu valsts paredzējusi pārtraukt līdzfinansējuma piešķiršanu pašvaldībām un saglabāt pirms Sociālās drošības tīkla stratēģijas īstenošanas uzsākšanas noteikto sociālās palīdzības pabalstu finansēšanas principu. Tas nozīmē, ka pabalstus pilnībā finansēs no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

 

Informāciju sagatavoja

Vita Pleševnika  
Cēsu novada pašvaldības aģentūras

„Sociālais dienests”

Projektu vadītāja- attīstības speciāliste
t.  +37164127746Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv