Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.februāris  


Cēsu novada pašvaldības ēnas lauž stereotipus


 

17.februārī Ēnu dienas ietvaros Cēsu novada pašvaldībā viesojās četri skolēni. Ēnām bija iespēja iepazīties ar novada domes priekšsēdētāja darbu, izsekot sabiedrisko attiecību speciālista ikdienai un uzzināt par pašvaldības funkcijām un sniegtajiem pakalpojumiem.

 

„Tagad saprotu, ka sabiedrībai ir stereotipi par pašvaldības darbu un speciālistu ikdienu,” pēc pašvaldībā pavadītās dienas atzina Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēknis Edgars Oļehnovičs, kurš ēnoja domes priekšsēdētāju G.Šķenderu. Edgars kopā ar meitenēm no Cēsu Valsts ģimnāzijas Kristīni Lāci un Aiju Pētersoni piedalījās un vēroja darba sarunas, kas notika pie priekšsēdētāja. Tāpat arī kopā ar Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieci Kristīni Silicku apmeklēja Cēsu novada pašvaldības aģentūru „Sociālais dienests”, iepazinās ar HIV profilakses kabineta darbību, dienas centru bērniem un vēroja nodarbību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

 

G.Šķenders ēnām stāstīja par sociālās jomas aktualitātēm novadā, paskaidroja budžeta veidošanās principus un ar jauniešiem diskutēja par valsts pārvaldes struktūru un pašvaldības lomu tajā.

 

Dienas noslēgumā jaunieši atzina, ka ieguvuši daudz informācijas un guvuši priekšstatu par pašvaldības darbu. „Tagad saprotu, ka pašvaldība rūpējas par iedzīvotāju labklājību, izglītības līmeni, par maznodrošinātajiem, arī par bērniem ar kustību traucējumiem un daudz ko citu, ko iepriekš nebiju iedomājusies,” atzina Aija Pētersone.

 

Dienas laikā jaunieši uzdeva jautājumus par ceļu fonda un sociālā budžeta veidošanos, interesējās par pašvaldības darbinieku darba laiku un darba apjomu. Tāpat arī ēnas izrādīja interesi par domes lēmumu pieņemšanas procesu, jautāja par komiteju un komisiju sastāvu un lomu lēmumu pieņemšanā. Jaunieši sniedza arī vērtīgus padomus par pašvaldības suvenīru izvēli, norādot, kāda veida piemiņas veltes labprāt saņemtu no iestādēm. Šoreiz ēnas ieguva priekšsēdētāja parakstītu grāmatu „Cēsu hronika”, pildspalvas un auduma maisiņus „Cēsis dzīvo zaļi”.

 

„Uzskatu, ka Ēnu diena ir veiksmīgs projekts, kas ļauj jauniešiem iepazīt, iespējams, nākošās profesijas specifiku un palīdz izdarīt izvēli. Savukārt pašvaldībai tā ir iespēja parādīt, ko un kā darām, ar kādām problēmām saskaramies, kāda ir mūsu ikdiena. Pieļauju iespēju, ka jaunieši īsā laikā iepazina to, kas līdz šim viņiem likās pavisam svešs un neizprotams,” atzina G.Šķenders.

 

Jaunieši apņēmās izpildīt mājas darbu un priekšsēdētājam iesūtīt gūtās atziņas un aprakstīt, kādam jābūt ideālam domes priekšsēdētājam.

 

Ņemot vērā šīs Ēnu dienas jauniešu interesi par pašvaldības darbu, tika nolemts arī turpmāk piedalīties projektā un pieņemt arvien vairāk ēnas.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249; ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv