Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.februāris  


Cēsu novada dome iestājas par profesionālās vidusskolas attīstību Cēsīs


 

Cēsu novada dome LR Izglītības un zinātnes ministrijai šonedēļ nosūtīja atzinumu, kurā konceptuāli neatbalsta izstrādāto stratēģiju attiecībā uz finansiālu ieguldījumu veikšanu patreizējās Cēsu Profesionālās vidusskolas ēkās un piedāvāja savu redzējumu skolas tālākai attīstībai.

 

Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti, iepazīstoties ar stratēģiju attiecībā uz Cēsu profesionālās vidusskolas attīstību, nolēma lūgt Izglītības un zinātnes ministriju neapstiprināt Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma, Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas un Cēsu Profesionālās vidusskolas izstrādāto attīstības un investīciju stratēģiju 2010. – 2015.gadam un atļaut Cēsu Profesionālajai vidusskolai izstrādāt jaunu stratēģiju.

Trijām bijušā Cēsu rajona profesionālās izglītības skolām kopīga stratēģija bija jāizstrādā saskaņā ar Izglītības ministrijas izstrādāto Profesionāli izglītības iestāžu tīkla optimizācijas plānu 2010. – 2015.gadam un jāsaskaņo ar vietējo pašvaldību.

 

Savā atzinumā Cēsu novada dome vērtēja tikai Cēsu Profesionālās vidusskolas sadaļu un atbalstīja, ka skolai jāturpina apmācīt mēbeļu galdniekus, namdarus, elektriķus un kokapstrādes iekārtu mehāniķus. Izvērtējot skolas esošo situāciju un nākotnes finanšu ieguldījumu plānus, Cēsu novada dome atzinumā iebilda par lielu naudas līdzekļu ieguldīšanu esošajās skolas ēkās Piebalgas ielā un Lielajā Skolas ielā un piedāvāja skolu attīstīt sadarbībā ar Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centru un Rīgas Tehnisko universitāti bijušajās Cēsu tipogrāfijas telpās Gaujas ielā. Dome uzskata, ka, apvienojot trīs institūcijas zem viena jumta un kopīgi sadarbojoties, pieaugs profesionālās izglītības kvalitāte, uzlabosies sadarbība starp skolu un uzņēmējiem un efektīvi tiks izmantoti pieejamie finanšu resursi.

 

Rezultātā Cēsu Profesionālajai vidusskolai būs vairāki ieguvumi, proti, mācību korpusi tiks izvietoti vienā ēkā ar mācību ražošanas korpusu, būs iespējams nodrošināt ērtu piekļūšanu, nākotnē varēs attīstīt mācību ražošanas korpusu, kas būtu izmantojams ne tikai praktisko apmācību procesā, bet jauniešiem būs arī iespēja gūt reālu pieredzi un praksi uzņēmējdarbības organizēšanā. Atrodoties vienā ēkā, tiks nodrošināta cieša sadarbība dažādu attīstības projektu īstenošanā, mācību procesu organizēšanā un citos jautājumos ar Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centru un Rīgas Tehnisko universitāti. Tāpat arī tiks atrisināta sporta nodarbību un pasākumu norises vietu pieejamība.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv