Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.februāris  


Cēsu Izstāžu namā jauns notikums – mūsdienu mākslas mediju izstāde "ARTprāts"

Cēsu izstāžu namā š.g. 19.februārī, plkst.17.00 tiks atklāta mūsdienu mākslas mediju izstāde 'ARTprāts'.

Izstādes dalībnieki ir astoņi talantīgi Latvijas Mākslas akadēmijas studenti - Pēteris Noviks, Evija Timma - Novika, Reinis Dzudzilo, Krista Dzudzilo, Baiba Kalniņa, Jānis Noviks, Klāvs Loris, Ansis Dobičins.

Izstādes idejas autors un galvenais kurators Pēteris Noviks ir LMA Vizuālo komunikāciju nodaļas students, kas mākslas ekspertu atzinību izpelnījies vēl būdams Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola audzēknis. 2006.gadā, iegūstot prestižo starptautiskā konkursa LVMH balvu, piedalījies LVMH “Vienne 1900”  izstādē  LE PONT NEUF galerijā Parīzē. Latvijā strādājis pie vairākiem 3D vizuālizācijas projektiem, tai skaitā, pie XXIV Vispārējo Latviešu Dziesmu un deju svētku multimediju izstrādes.

P.Noviks: „Radās ideja apvienot jauno mākslinieku darbus, kuri sāk nest cita rakstura informāciju nekā  cilvēki ir pieraduši. Mērķis ir sasniegt jauniešu un jebkuru cilvēku auditoriju, kuri vēlas paši kļūt par individuālas uztveres īpašniekiem un šīs apziņas vizuāla tēla radītajiem, jeb vienkāršojot visu - sākt radīt darbus, kas nes Tevis paša izjūtas un uztveri, neiespaidojoties no citiem”.

Kopējā izstādes koncepcija veidota ar mērķi parādīt mūsdienu mākslas mediju mijiedarbību un to, ka mākslas telpa neidentificējas tikai ar muzeju vecmeistaru darbiem, ka māksla brīvi komunicē savā starpā, visās tās dimensijās.

Izstādē aplūkojami gan glezniecības, gan grafikas, gan video un tēlniecības darbi, veidojot samezglotu robežlīniju kompozīciju - izjustu un skaistu, un padarot mākslu sirreāli reālu.

Izstāde „ARTprāts” norisinās līdz 7.martam.

Simboliski tā atklāj arī jaunu posmu Cēsu Izstāžu nama darbā. 20.februārī aprit 25 gadi kopš Cēsu pilsmuižas stallis–ratnīca ir pielāgots izstāžu veidošanai. 2010.gadu kopš šīs dienas var saukt par jubilejas gadu, tādēļ arī turpmākās izstādes, ko piedāvās Cēsu Izstāžu nams, būs pilnas pārsteigumu, emociju un jaunatklājumu.
 

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Sausiņa
Cēsu p/a 'Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs'
direktore
tālr.: +371 6 4121772; +371 2 8377783
e-pasts: jolanta.sausina@cesis.lv
www.vvtc.cesis.lv


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv