Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.marts  


Cēsu Pieaugušo izglītības centrs realizē Eiropas projektu


European Commission CITIZENSHIP

Kā būt aktīvam pilsonim?

Projekts  Citizen-Ship To-Get-There  Cēsu Pieaugušo izglītības centrā tiek īstenots  Eiropas  Komisijas  programmas European Citizenship ietvaros.

Projekta norises laiks 01.01.2010 – 31.10.2010.

Projekta īstenošanā piedalās organizācijas no trijām ES dalībvalstīm: Ushanga ry no Somijas, U.I.L.D.M. no Itālijas un Cēsu Pieaugušo izglītības centrs no Latvijas.

Latviju projektā pārstāv 8 darboties griboši un varoši jaunieši vecumā no 16 līdz 22 gadiem.

Projektā mērķis ir uzsvērt aktīvas pilsonības nozīmi; kā jaunietim to īstenot savā ikdienā, un kā par šo tēmu aizraut vienaudžus.

 Iesaistoties projekta aktivitātēs, jaunieši veidos dažādas aktīvas un interesantas metodes, kuras pēc tam izmantos darbā ar pusaudžiem, jauniešiem par pilsonības tēmu Cēsu novadā.

 Jau no 2010. gada janvāra katru  otro nedēļu ceturtdienās notiek nodarbības, kurās jaunieši – projekta dalībnieki -  veido izpratni par to, kas ir pilsonis; ko nozīmē būt aktīvam vai pasīvam pilsonim; cik liela nozīme apkārtējās sabiedrības dzīves veidošanā ir katram no mums; tiek apzināti cilvēki - personības, kas ar savu darbību ir būtiski ietekmējuši pārmaiņas mūsu valstī u.c.

No 24.03. – 29.04. 2010 Somijā notiks apmācība, kurā piedalīsies arī jaunieši no Somijas un Itālijas. Tur jaunieši starptautiskā vidē un angļu valodā mācīsies par atšķirībām dažādās valstīs. Projekta dalībniekiem ir jāsagatavo mājas darbs – ko, viņuprāt, nozīmē būt pilsonim Latvijā. Tam ir jābūt radošam un aktīvam, lai arī somu un itāļu kolēģi spētu saprast, pat ja angļu valoda mazliet biedē.

Atgriežoties Latvijā, jauniešus sagaida nopietns darbs - jāveido savas metodes – interesantas un vienaudžiem atraktīvas - , kuras tiks praktizētas maijā Itālijā un pēc tam izmantotas strādājot ar vienaudžiem Cēsu novadā.

Projekta izvērtēšanas pasākums  kopā ar dalībniekiem no Itālijas un Somijas notiks Cēsīs, 2010. gada rudenī. Tā organizēšanā un īstenošanā aktīvi tiks iesaistīti arī Cēsu jaunieši.

 Projekta noslēgumā visa gūtā pieredze un jauniešu veidotās metodes tiks apkopotas īpašā krājumā, kas tiks iespiests un izplatīts četrās valodās visā Eiropā. To varēs izmantot gan jaunieši, gan pedagogi, gan citi interesenti.

Jaunieši, kam interesē aktīvi iesaistīties dažādu projektu veidošanā un īstenošanā

Vairāk informācijas var saņemt Cēsu Pieaugšo izglītības centrā,

 speciāliste Baibas Krišjāne

E-pasts: bkrisha@yahoo.com, 64124981Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv