Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 17.aprīlis  


Cēsu parkos atgriežas gulbji

17.aprīlī Cēsu pilsētas parkos no ziemas mājas atgriezās divi melnie un baltie gulbji.

 

Pēc ziemošanas speciāli iekārtotā ziemas mājā Maija parka dīķī jau piekto sezonu atgriezīsies melno gulbju pāris Zigfrīds un Odīlija. Savukārt baltie gulbji Pēteris un Maijai atgriezīsies Pils parka dīķī.

Cēsu gulbjiem šogad pievienosies divi baltie gulbji, kurus pērnā gada rudenī pilsētas aprūpē nodeva Cēsu rajona iedzīvotāji. Vienu no gulbjiem šodien ielaida Avotu ielejas parka dīķī. Bet, tā kā tam apgriezti spārnu gali, nav zināms, vai tas Cēsis izvēlēsies par mājām.

Viens no gulbjiem – jaunpienācējiem vārdā Miks, ir nepilnu gadu vecs, tāpēc tas vēl ir pelēkā krāsā, un par viņa vasaras mājvietu vēl nav nolemts.

Gulbju kopēja Linda Eglīte no z/s „Kliģeni” stāsta, ka Pēteris, Maija, Zigfrīds un Odīlija ziemas mājā sadzīvoja pavisam labi, toties jaunpienācējs baltais gulbis bijis nekomunikabls, nevienu nav laidis sev klāt. Savukārt mazais gulbēns Miks ēdis no viņas rokām, bijis ziņkārīgs un drošs.

Tā kā cēsnieki un pilsētas viesi labprāt baro gulbjus, viņu kopēja aicina nedot gulbjiem baltmaizi, bet gan graudu maizi, salātus, pienenes un citus zaļumus. „Ziemā gulbji labprāt ēda Ķīnas kāpostu un manis gatavotās viras, tāpēc aicinu cēsniekus lutināt gulbjus ar dabā pieejamiem zaļumiem – pīpenēm, lapām un salātiem,” saka Linda Eglīte.

Jau ziņots, ka pagājušā gada vasarā melno gulbju pāris perēja piecas olas, no kurām izšķīlās tikai viens gulbēns, kas diemžēl neizdzīvoja. Zigfrīds un Odīlija ir vienīgais publiski apskatāmais melno gulbju pāris Latvijā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv