Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.maijs  


Diskusijas par karjeru Cēsu, Stalbes un Priekuļu skolās


 

Pirmdien, 17.maijā, noslēgsies Cēsnieku kluba projekta Vienas profesijas dažādās sejas sarunu cikls, kura pēdējā sērija notiek sadarbībā ar biedrību Jauniešu konsultācijas. Noslēdzošās diskusijas par karjeras jautājumiem notiks trīs dažādās skolās – Stalbes vidusskolā, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā un Priekuļu vidusskolā. Tajās ar pēdējo klašu skolēniem tiksies Jauniešu konsultāciju pārstāvis Gundars Strazdiņš.

 

Pirmā diskusija notiks plkst. 9:50 Stalbes vidusskolā, Pārgaujas novadā, otrā diskusija – plkst. 12:15 Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, Cēsīs, Pūces ielā 2, savukārt trešā - plkst. 13:45 Priekuļu vidusskolā, Cēsu prospektā 46. Diskusijās piedalīsies 11.-12.klašu skolēni.

 

„Pēdējā sarunu seriālā vēlējāmies orientēties uz audzēkņiem 12.klasēs mērķi parādīt jauniešiem resursus internetā un ārpus tā, kur meklēt informāciju par dažādām profesijām, brīvprātīgo darbu, praksi un meklēt patstāvīga darba iespējas, par ko pēdējos gados gādā biedrība Jauniešu konsultācijas un tās realizētie projekti,” stāsta projekta „Vienas profesijas dažādās sejas” vadītāja Ilze Žagare.

 

Biedrība Jauniešu konsultācijas ar semināriem par karjeras jautājumiem skolās viesojas jau vairākus gadus. Semināra sākumā jaunieši noskatās dokumentālu īsfilmu Nākotnes aprēķins 2 par nākotnē pieprasītākajām profesijām Latvijā un pasaulē un diskutē par redzēto. Biedrības pārstāvji sniedz informāciju par portālu prakse.lv, Atvērto durvju nedēļu Latvijas uzņēmumos, karjeras katalogu Veiksmes formula 2, kā arī skaidro, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties sev atbilstošāko augstskolu un mācīties moderni.

 

Līdz šim projekta Vienas profesijas dažādās sejas ietvaros jau ir notikušas piecas  diskusijas Cēsu skolās par sešiem dažādiem karjeras virzieniem, uz kurām ir devušies 17 pieprasītu nozaru profesionāļi. Diskusijas kopumā ir apmeklējuši 500 skolēni, kuri uzklausījuši medicīnas, farmācijas nozares un dabaszinātņu ekspertus, arhitektūras, celtniecības un interjera dizaina pārstāvjus, kā arī iepazinušies ar informācijas tehnoloģiju, radošajā sfērā un uzņēmējdarbībā strādājošo pieredzi. 

 

Sarunu seriālu Vienas profesijas dažādās sejas organizē biedrība Cēsinieku klubs sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu domi. Visas diskusijas ir iemūžinātas arī video formātā, lai par sarunās gūtajām atziņām drīzumā varētu uzzināt plašāks jauniešu loks interneta vietnē www.youtube.com. Projektu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv