Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.maijs  


Cēsu novadā neaudzēs ģenētiski modificētos kultūraugus


  

Cēsu novadā noslēgusies sabiedriskā apspriešana par aizliegumu audzēt ģenētiski modificēto kultūraugu Cēsu novada teritorijā.

 

Sabiedriskās apspriešanas rezultātā Cēsu novada domes deputāti pieņēma lēmumu, ka Cēsu novada administratīvajā teritorijā, kurā ietilpst Cēsu pilsēta un Vaives pagasts, ir aizliegts audzēt jebkādus ģenētiski modificētos kultūraugus. Aizliegums ir noteikts uz pieciem gadiem. Deputāti arī apstiprināja saistošos noteikumus, kuri stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā "Cēsu Vēstis".

 

Jau ziņots, ka no 2010.gada 28.februāra līdz 2010.gada 31.martam saskaņā ar LR spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem notika sabiedriskā apspriešana ar mērķi informēt par Cēsu novada domes pieņemto lēmumu par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai un saņemt rakstveida iebildumus šim nodomam. Tās gaitā Cēsu novada iedzīvotāji nav izteikuši iebildumus par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai.

 

Vaives pagasta teritorijā šobrīd sekmīgi strādā 32 bioloģiskās saimniecības, pagasta teritorijā vairāk kā 20 saimniecībās nodarbojas ar bioloģisko un konvencionālo biškopību.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību praktikante

Kristīne Konovalova

Tālrunis 64121677Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv