Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 17.maijs  


Origami meistars no Japānas pārsteidz Cēsu skolotājas

Otrdien, 17.maijā Cēsīs ieradās Japānas vēstnieks Latvijā  Takaši Osanai ar kundzi Keiko Osanai, kā arī vēstniecības 2.sekretāre Joko Jonezava un pazīstamais origami meistars Kadzuo Kobajaši.

  Japānas vēstnieks tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu un pašvaldības darbiniekiem, savukārt Kadzuo Kobajaši  uzstājās ar priekšlasījumu un vadīja origami  nodarbības  Cēsu novada pedagogiem. Kā atzina Cēsu 2. vidusskolas skolotāja Lienīte Rogoļeva, tad ar origami viņa bija aizrāvusies jau ilgu laiku pirms šī priekšlasījuma. Skolā gatavojoties māmiņu dienai bērni jau locīja puķītes no papīra, taču neko tādu, kā Kadzou Kabajaši rādītie origami paraugdemonstrējumi, viņa nebija redzējusi.  Pēc tam viesi devās uz Vaives pagasta Līviem, kur notika origami nodarbības pirmskolas grupiņām.

Origami meistars Kadzuo Kobajaši,  ir Očjanomidzu Origami Kaikan centra direktors. Origami izstāžu un lekciju veidā viņš iepazīstina cilvēkus ar Japānas papīra kultūru gan Japānā, gan ārzemēs. Kadzuo Kobajaši ir „Yushima no Kobayashi” kompānijas vadītājs, kā arī Japānas papīra leļļu asociācijas priekšsēdētājs.   Sarakstījis grāmatu sēriju „Origami rokasgrāmata angļu valodā”, „Četru sezonu origami”, „Viss par origami”, „Ilustrēts origami albums vecākiem un bērniem”, „Japānas raksti”, kā arī citas grāmatas. 2010. gadā saņēmis 10. Japānas lielo balvu hobiju produkcijas jomā un Japānas Ekonomikas un rūpniecības ministra balvu.

Origami ir tradicionāls laika kavēklis Japānā, kad viena papīra loksne tiek salocīta dažādos veidos, lai izveidotu piemīlīgus dzīvniekus, skaistus augus un citas formas. Tā kā ir nepieciešams tikai viens papīra gabaliņš, ar šo vaļasprieku var nodarboties jebkur; daudz cilvēku Japānā ar origami aizraujas gan mājās, gan skolā. Visslavenākā origami forma, ko daudziem bērniem iemāca viņu vecāki vai vecvecāki, ir dzērvīte.Informāciju sagatavoja

Dzintra Kozaka

Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas metodiķe

Foto: Kristaps Volkovickis

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv