Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.jūnijs  


Apzināti Cēsu Skolnieku rotas pieminekļa bojājumi

Cēsu pilsētas dome noskaidrojusi „ERGO Rallijs Cēsis” laikā cietušā Skolnieku rotas pieminekļa bojājumus un izmaksas to novēršanai. Ir nepieciešams atjaunot pieminekļa plāksni un pieminekļa pamatni. Atjaunošanas kopējās izmaksās ir aptuveni 530 Ls.

 

Šobrīd ir zināms, ka atjaunošanas darbus veiks metālmākslinieks Matiass Jansons; pieminekļa pamatnes rekonstrukcijas izmaksas ir aptuveni Ls 350 (bez PNV), savukārt plāksnes atjaunošanai nepieciešami Ls 180 (bez PNV).

 

Jāpiemin, ka rallija laikā tika nolauzts arī satiksmes luksofors Palasta un Gaujas ielas krustojumā, kura atjaunošana izmaksāja Ls 447 (ar PVN).

 

Tā kā sacensības bija apdrošinātas, visus ar atjaunošanu saistītos izdevumus segs apdrošināšanas kompānija.

 

Jau ziņots, ka š.g. 7.jūnijā „ERGO Rallijs Cēsis” pilsētas ātrumposma laikā Cēsu Skolnieku rotas pieminekli taranēja Mārtiņa Būčiņa un Renāra Franča ekipāža.

 

Iepriekš atjaunoto Cēsu Skolnieku rotas pieminekli svinīgi atklāja Lāčplēša dienā, 11.novembrī. Pieminekļa atjaunošana izmaksāja 1500 latu. Vēsturē piemineklis vairākkārt ticis nogāzts, bojāts un pat aizvests. Priekšpēdējo reizi atjaunotais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis Cēsīs tika uzstādīts 1999.gada 23.jūnijā.

 

Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītais piemineklis ir veidots no bronzas un pirmoreiz tika uzstādīts Cēsīs Palasta un Dārzu ielas krustojumā pie toreizējā Cēsu valdes nama 1938.gada 26.maijā. Uz plāksnes bija teksts: "Pa šo ceļu 1919.gada 6.jūnijā Cēsu pulka brīvprātīgo Skolnieku rota aizgāja cīņās par Latviju."

 

Piemineklis veidots kā bronzā lieta skolnieka figūra, kas novietota virs granīta pakājes. Pie kājām tai atrodas grāmatas un zinību simbols - pūce.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv