Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2019.gada 11.decembris   Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 17.jūnijs  


Cēsu pašvaldības izglītības metodiķe piedalījusies metodiskā līdzekļa tapšanā

Sadarbībā ar Valsts jaunatnes iniciatīvu centru (VJIC) šogad izstrādāts metodiskais līdzeklis „Skolas un ģimenes sadarbība”, kas palīdzēs veicināt mācību spēku un skolēna ģimenes sadarbību. Materiāla veidošanā kopā ar vēl četriem Latvijas izglītības un bērnu tiesību aizsardzības speciālistiem ir piedalījusies arī Cēsu pilsētas domes izglītības metodiķe un Latvijas vecāku apvienības VISI pārstāve Dzintra Kozaka. 

 

Ierosmi materiāla tapšanai devusi VJIC 2007.gadā notikusī konference „Skolas un ģimenes sadarbība skolēnu vērtībizglītības īstenošanā”. Metodiskajos norādījumos ir apkopoti minētās konferences darba materiāli. Sagatavotie metodiskie norādījumi izplatīti visām Latvijas vispārizglītojošajām mācību iestādēm.

 

Materiāls vēsta par skolas un ģimenes sadarbības veicināšanu, kā arī ir praktisks instruments, kā izvērtēt abu pušu sadarbību. Metodiskajā līdzeklī apkopoti anketu un datu analīzes apkopošanas paraugi. Materiāla sagatavotāji ir apskatījuši nozīmīgākos dokumentus un likumus, kuri nosaka skolas un ģimenes atbildības jomas audzināšanas darbā, kā arī dod padomus sadarbības veicināšanai.

 

Autoru kolektīvs uzsver, ka pozitīva, uz savstarpējo cieņu balstīta skolas un ģimenes sadarbība ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem skolēna personības attīstībā.

 

Metodiskais līdzeklis 208.gadā apstiprināts ar Valsts jaunatnes iniciatīvu centra rīkojumu.

Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs ir Izglītības un zinātnes ministrijas atbalsta iestāde, kas savu darbību uzsāka 1996.gada 1.septembrī. Centra mērķis ir nodrošināt interešu izglītības sistēmas un audzināšanas darba sistēmas darbību un attīstību. Kā arī organizācija rūpējas par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanu un norisi.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv