Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 17.jūnijs  


Cēsu Pils kompleksā apskatāmas Cēsu kauju atcerei veltītas izstādes

Šogad jūnijā aprit deviņdesmit gadu kopš Cēsu kaujām - vienas no spilgtākajām lappusēm cīņā par Latvijas neatkarību. Atceroties un pieminot vēstures notikumus, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, kā arī Izstāžu namā būs apskatāmas divas izstādes.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 19.jūnija līdz 31.jūlijam apskatāma izstāde „Skolu jaunatne Latvijas brīvības cīņu laikā un tradīciju pārmantojamība mūsdienās”.

Latvijas brīvības izcīnīšanā savus spēkus ziedoja arī skolu jaunatne. Valmieras un Cēsu jaunieši 1919. gada jūnija pirmajās dienās kā brīvprātīgie iestājās tēvijas sargu rindās, izveidojot 8. rotu, tautā sauktu par Cēsu pulka Skolnieku rotu.

Izstādē fotogrāfijās un dokumentos aplūkojamas vēstures liecības par Cēsu pulka skolnieku rotu, tās piemiņas karoga darināšanu un skolnieku rotas ceļojošā karoga nodošanas tradīcijas vēsturi un attīstību Vidzemes skolās atjaunotās Latvijas laikā. Savukārt 1994.gadā muzeja speciālistu Daumanta Vasmaņa, Tāļa Pumpuriņa un Valdas Rozenbergas uzņemtajā dokumentālajā filmā „No zobena saule lēca” izstādes apmeklētāji varēs izsekot līdzi Cēsu kauju norisei un neklātienē tikties ar tolaik vēl dzīvajiem Cēsu pulka brīvprātīgo skolnieku rotas karavīriem.

Cēsu izstāžu namā no 19.jūnija līdz 31.jūlijam apskatāma izstāde „Repinas vīri Brīvības cīņās”, ko uz Latviju atveduši Repinas novadpētniecības muzeja (Igaunija) pārstāvji. Kopš Trešās atmodas, kad atjaunota 1919. gada Cēsu kauju atceres atzīmēšana, Cēsīs blakus Latvijas karogam plīvo Igaunijas zili – melni – baltās krāsas. Latvieši un igauņi 20. gadsimtā ir veduši sīvas cīņas par savu valsti. Īpaši grūts un izšķirīgs bija 1919. gads, kad igauņi kopā ar latviešiem Brīvības cīņu laikā izcīnīja uzvaras arī Cēsu apkārtnē.

Repinas novadpētniecības muzeja sagatavotajā izstādē apskatāmas fotogrāfijas un dokumenti par notikumiem Brīvības cīņu laikā, kas risinājās pirms deviņdesmit gadiem Repinas novadā un Igaunijā.

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr.  +371 64127755, +371 26542116

ieva.malceniece@cesis.lv

www.vvtc.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv