Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 17.jūnijs  


21.jūnijā stilizēts uzvedums „SAULGRIEŽU JAMPADRACIS”

Otrdien, 21.jūnijā, plkst.20.30 ielīgosim Jāņus Cēsu Pils dārzā četru radošo kolektīvu stilizētā uzvedumā „SAULGRIEŽU JAMPADRACIS”.

Uzvedumā piedalās Cēsu Kultūras un Tūrisma centra jauktais koris „WENDEN” (diriģente: Marika Slotina – Brante); Amatas novada vīru koris „CĒSIS” (diriģente: Marika Slotina – Brante); Cēsu Kultūras un Tūrisma TDA „RAITAIS SOLIS” (vadītājs: Andis Kozaks)un Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs „KANDE” (vadītājs: Andis Kozaks).

Pērn, šajā pašā datumā un sastāvā uzvedums piedzīvoja pirmizrādi, pulcējot un priecējot skatītājus, kuri toreiz atzina, ka spējām radīt sajūtu, ka tiek „atvērta” vasara.

Vai atceries, kā „Skroderdienās Silmačos” Pindacīša vērpa intrigas un zaga Ābramam lakatiņus; kā Rūdis ar Kārlēnu un Ieviņu ik pa laikam, tā paklusam mēģināja uzpīpot, iedzert miestiņu, kamēr citi gatavojās svētkiem; kā Tomuļu māte pret rītiem un vakariem noriebj Bebenes sāpošo vaigu, bet Zāra un Joske bučojās tā, ka šmaukstēja vien?

To visu un vēl dažādi interpretētas improvizācijas no R.Blaumaņa lugas varēs redzēt šajā uzvedumā.

Skatītājiem būs iespēja dziedāt Jāņu un tradicionālās sadzīves dziesmas, apdziedāties, dejot, iet rotaļās, lēkt pāri ugunskuram un laimi zīlēt, kā tas ir bijis kopš sentēvu laikiem, kad Saulgrieži tika svinēti tieši šajā dienā – 21.jūnijā.

Galvenajās lomās iejutīsies kora „WENDEN” dalībnieki:

 

Jāņa tēvs – Jānis Lūkins; Jāņa māte – Aira Kārkliņa; Rūdis – Miks Dzenis; Kārlēns  - Roberts Fridrihsons; Pindaks –  Jānis Krastiņš; Pindacīša – Maiga Zalcmane; Ieviņa – Laimdota Bauere; Bebene – Marika Slotina – Brante; Tomuļu māte – Daina Lielbārde; Ābrams – Osvalds Simanovičs; Joske – Ivars Liepiņš; Zāra – Līga Treiliņa

 

Scenārijs un režija: kora „WENDEN” kopprojekts.

 

 

Uz tikšanos 21.jūnijā Cēsu Pils dārzā, plkst. 20.30!

 

 

 

Ieejas maksa: Ls 1.00; skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 0.70

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Marika Slotina – Brante

Koru „Wenden” un „Cēsis” diriģente

marika.slotina@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv