Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 17.februāris   Vārda dienu svin: Donats, Konstance
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 17.jūlijs  


Cēsu dome ir PAR likuma ievērošanu un PRET narkotikām! - labots

Iespējams, ka sabiedrībai, it īpaši jauniešiem, popmūzikas cienītājiem, akcijas „Nē narkotikām” dalībniekiem un laikraksta Birža lasītājiem ir aktuāls jautājums, kāpēc sestdien, 14.jūlijā Cēsīs nenotika presē un televīzijā izsludinātais koncerts „Nē narkotikām!”

Ņemot vērā laikrakstā Birža Nr.55 14.07.2007. publicēto informāciju, Cēsu dome informē par pasākuma atteikšanas iemesliem:

- Cēsu dome neizsniedza atļauju šī pasākuma norisei, pamatojot savu lēmumu ar to, ka pasākuma organizētāji nebija izpildījuši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likuma 5.panta 1.daļas un 6.1.1., 6.1.3., 6.1.4., 6.2.1. un 6.4. panta nosacījumus.

- Neskatoties uz to, ka Cēsu domes, Kultūras centra un pašvaldības aģentūras „Vidzemes vēstures un tūrisma centrs” pārstāvji vairākkārtēji kopš šī gada jūnija pasākuma organizētājiem atgādināja par publiska pasākuma pieteikšanas kārtību, līdz pat 9.jūlijam, kad Domē notika Publisku izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisijas sēde, netika iesniegts neviens likumā noteiktais dokumenta oriģināls.

- 9.jūlijā pa faksu uz Domi tika atsūtītas līgumu par tehnisko drošību un fizisko apsardzi kopijas, kā arī koncerta – akcijas norises plāna kopija.

- Līdz komisijas sēdei 9.jūlijā netika saņemts iesniegums par publiska pasākuma organizēšanu. Likums nosaka, ka iesniegums iesniedzams pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā notiek pasākums un pašvaldība iesniegumu izskata 10 dienu laikā. Iesniegums jāiesniedz kā visi dokumenti, proti, reģistrējot dokumentu oriģinālus.

- Netika iesniegts apstiprinājums no Cēsu rajona slimnīcas par medicīnisko pakalpojumu nodrošināšanu.

- Līgums par fiziskās apsardzes pakalpojuma sniegšanu bija noslēgts ar fizisku personu, uzrādot neesošu adresi.

- Pasākuma organizatori nebija izpildījuši likuma prasību publiska pasākuma iesnieguma kopiju nosūtīt attiecīgajai Valsts policijas iestādei, kā rezultātā Cēsu rajona policijas pārvalde nebija informēta par koncerta norisi.

Ņemot vērā, ka Latvijā ir bijusi negatīva pieredze, kad publisku pasākumu laikā nav tikušas ievērotas drošības prasības, Cēsu pilsētas dome uzskatīja par neiespējamu atļaut rīkot jauniešiem paredzētu pasākumu, ja tas ir organizēts neatbilstoši likuma prasībām, pie tam, skarot drošības jautājumu.

Cēsu dome vienmēr ir atbalstījusi izklaides, sporta un atpūtas pasākumus. Ne velti, apsverot šīs akcijas sociāli audzinošo raksturu, Cēsu dome vēl joprojām atbalsta akciju un piedāvā to rīkot š.g. 25.augustā, ar nosacījumu, ka tiks ievērotas likuma prasības.

Cēsu dome piedāvāja un vēl joprojām piedāvā pasākuma informatīvo atbalstu, savukārt pašvaldības aģentūra „Vidzemes vēstures un tūrisma centrs”, lai atbalstītu akciju, piedāvāja 50% atlaidi pasākuma norises vietas īres maksai. Tātad Cēsis noteikti ir PRET narkotikām!

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Karlsberga

Cēsu domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.4121677

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv