Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.jūlijs  


Makšķerauklā Cēsu Pils dīķī sapinas gulbīte Maijiņa

Ceturtdien, 17.jūlijā, Cēsu pašvaldības policija sastādīja protokolu kārtējam makšķerniekam, kas savu lomu centās izvilkt no Cēsu Pils parka dīķa. Savukārt dienu iepriekš Cēsu pašvaldības darbinieki no makšķerauklas atbrīvoja gulbīti Maiju, kas bija sapinusies makšķernieka izmestā auklā.

 

Kā stāsta Cēsu pilsētas domes Ainavu arhitekts Jānis Sirlaks, Cēsu Pils parka dīķī dzīvojošā gulbīte Maija pati saviem spēkiem nevarēja izkļūt no auklas: „Tīkls bija aptinies gan ap kaklu, gan ap ķermeni, aiz auklas bija saķērušies arī zari. Laimīgā kārtā gulbīti atbrīvojām, un vismaz ārēji nekādu ievainojumu Maijiņai nav.” J.Sirlaks aicina ikvienu, kas redz cilvēkus makšķerējot kādā no dīķiem, steidzami ziņot vai nu pašvaldības policijai (t.64122735, mob.29373553 (24h)) vai Cēsu pilsētas domei, jo makšķerēšana pilsētas parku dīķos ir aizliegta.

 

Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis stāsta, ka cilvēki ir viltīgi un tagad makšķerējot neizmanto vis makšķeri, bet gan auklu aptin ap roku un ūdenī iemet vien auklas galu ar ēsmu: „No malas liekas, ka cilvēks vienkārši sēž dīķa malā, bet patiesībā nodara lielu ļaunumu. Tāpēc iedzīvotāji aicināti sekot līdzi tam, kas notiek pilsētā un ziņot, ja redz kādu pārkāpumu vai nelikumību.”

 

Savukārt pašvaldības policijas darbinieks Kaspars Blaumanis, kas šorīt patruļas laikā aizturēja makšķernieku, stāsta, ka šomēnes tas jau ir otrais sastādītais protokols par neatļautu makšķerēšanu Pils parka dīķi, arī šoreiz par to viņam paziņojuši iedzīvotāji: ”Patruļas laikā pie mums pienāca iedzīvotājs un pastāstīja, ka Pils parka dīķa malā kāds makšķerē. Pie dīķa sastapām Cēsu iedzīvotāju, kas makšķerēja, un sastādījām protokolu. Šoreiz nevarēja nepamanīt, ka cilvēks makšķerē, jo to darīja ar makšķeri. Paldies iedzīvotājiem, kas ziņo!”

 

J.Sirlaks stāsta, ka arī pirms trijiem gadiem Pils parka dīķī peldošais gulbītis Pēterītis bija cietis makšķernieku bezatbildības dēļ, tad gulbītis bija stipri savainojies ar makšķerauklas āķi un nācās veikt operāciju Rīgā.

 

Līdz šim vēl nav noskaidrota tā makšķernieka personība, kura izmestajā auklā sapinās gulbīte Maija. 

 

Makšķerēšana Cēsu Pils parka dīķi ir aizliegta, to nosaka Cēsu pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi. Saistošo noteikumu Nr.3 (pieņemti Cēsu pilsētas domes sēdē, 15.02.2007.,prot.Nr.3, punkts nr.50) punktā 3.15. noteikts, ka peldēšana, makšķerēšana, mazgāšanās, dzīvnieku peldināšana publiskos dīķos, strūklakās un citās ūdenstilpnēs nav atļauta un par to neievērošanu uzliek naudas sodu no Ls 5 līdz Ls 25.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Cēsu pilsētas dome

Tālr. +371 64121677

Mob. +371 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv