Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.jūlijs  


Cēsniek, uzzīmē zirgu!

Liels prieks atzīt, ka mums latviešiem ir izcila māksliniece Vineta Dzērvīte - Sayer no Valmieras, kas nu jau pāris gadus dzīvo Anglijā, un savā daiļradē ir pievērsusies zirgu glezniecībai. Līdz šim mākslas cienītāji Vinetu Dzērvīti ir pazinuši kā grafiķi, kura strādājusi oforta un litogrāfijas tehnikā, un ilustrējusi neskaitāmas grāmatas. Beigusi J.Rozentāla mākslas vsk., Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu un kopš 2006.gada māksliniece Anglijā ir „associate member of society of Eguestrian artists” (zirgu mākslinieku savienības pus-biedre). Nu jau šogad aizrit 15.gads, kopš mākslas „Galerija Laipa” un māksliniece Vineta Dzērvīte ir izveidojusi labu un aktīvu sadarbību. Tāpēc no 3.- 23.oktobrim mākslas „Galerija Laipa” aicinās uz personālizstādi „Vineta, kas glezno zirgus”, kur māksliniece pirmo reizi Latvijā izstādīs  eļļas gleznas (gan melnbaltas, gan krāsainas).

 

Turklāt jāpiemin, ka mākslas „Galerija Laipa” ir vienīgā galerija Latvijā, kur varēs redzēt un  iegādāties viņas darbus, jo tie tiek izstādīti tikai Anglijā  un nonāk tikai Britu sporta zirgu   un mākslas cienītāju  rokās. Kā pati māksliniece saka : „Šajā izstādē gribu parādīt pēc iespējas plašāku darbu tēmu spektru : Horseracing (hipodroms), Polo, Hunting ( medības).Kā arī dažas kompozīcijas ar aktiem daudz mierīgākā, intīmākā noskaņā”. Vineta kā allaž ir ļoti devīga un tāpēc arī šoreiz māksliniecei radās ideja, ka savu pieredzi, kas veidojusies gadiem, gleznojot šo dinamisko zirgu,  tā vēlētos nodot tiem bērniem, kas dzīvo ar to un redz līdzīgi.

 

Tāpēc pirms personālizstādes mākslas „Galerija Laipa” izsludina konkursu, kura mērķis ir atrast Latvijā talantīgus bērnus glezniecībā un zīmēšanā. Elektroniski konkursa nolikumu var saņemt, sūtot pieprasījumu uz adresi galerija@valmiera.lv un iepazīties ar to interneta portālā www.valmiera.lv. Konkursa pieteikumu iesniegšana sākas ar šā gada  21.jūliju. Un jāiesniedz līdz 20.septembrim mākslas „Galerijā Laipa” ( Rīgas ielā 25c,Valmiera, LV – 4201) vai Latvijas Mākslinieku savienībā pie sekretariāta (11.novembra krastmalā 35, Rīga, LV- 1050) līdz plkst. 15.00.

 

Trīs konkursa laureāti  personīgi  no Vinetas balvā  saņems ofortu  kā dāvanu   par sava darba novērtējumu un iespēju izstādīt savu darbu mākslinieces personālizstādē. Zīmējot zirgu „Galerija Laipa” aicina bērnus būt aktīviem, radošiem un pārliecinātiem par sevi!

 

Gaidīsim jaukus zīmējumus un Vinetas personālizstādi rudenī!

 

Mākslas „Galerijas Laipa”

izstāžu kuratore Anita LāceAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv